1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Chp'li Güler'e Add Bergama Şubesi'nden Destek İzmir

Chp'li Güler'e Add Bergama Şubesi'nden Destek İzmir

Chpli Gülere Add Bergama Şubesinden Destek  İzmir
A+A-

TBMM kürsüsünde yaptığı konuşma nedeniyle Türkiye'nin gündemine oturan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e, memleketi İzmir'in Bergama ilçesinden destek geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)

TBMM kürsüsünde yaptığı konuşma nedeniyle Türkiye'nin gündemine oturan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e, memleketi İzmir'in Bergama ilçesinden destek geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bergama Şubesi, Güler'in yanında olduklarını açıkladı.
"Türk ulusuyla Kürt milleti eşit olamaz" sözleri nedeniyle eleştirilen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e ADD Bergama Şubesi'nden destek geldi. Dernekten yapılan açıklamada, Güler'in sözlerinin sonuna kadar doğru olduğu belirtilerek, "Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. Atatürk'ün çağdaş değerleri bir bir elimizden gidiyor. Neredeyse Atatürk'ü savunan aydınlar, yazarlar ve komutanlar suçlu, yıllardır terör suçu işleyerek, ülkemiz insanlarına acı yaşatmış hainler kahraman noktasına getirildiler. Dış güçlerin desteğiyle yapılan bu uğraşların sonucunda Türkiyemiz dönüştürülüyor. Toplumumuzun çoğunluğu bu kötü gidişatı görüyor ama nedense büyük bir sessizlik hakim. Milletvekilimiz Sayın Birgül Ayman Güler, TBMM'deki konuşmasıyla toplumumuzun çoğunluğuna rehber olmuştur. Sözleri, Büyük Atatürk'ün 'Ne mutlu Türküm diyene' sözüyle aynı paralelliktedir. Türk ulusu, bir milletin adıdır. Bu millet kavramı, yüzyıllardır birlikte yaşadığımız Kürt, Boşnak, Arap, Çerkez vb. etnik toplulukları içinde barındırır. Ve bu Türk ulusunun bir bütünü olan topluluğumuz, bir ortak iradeyle Kurtuluş Savaşı vermiş, kaderlerini birleştirerek bir ulus devleti kurmuşlardır. Ve aynı milletin parçası olmuşlardır. Emperyalistlere karşı verilen mücadelenin sonucunda kurulan bu devletin adı Türkiye Cumhuriyeti, bu milletin adı da Türk milletidir. Kürt milliyeti de bu milletin ayrılmaz bir parçasıdır. Sayın Birgül Ayman Güler, biz Bergamalıların onurudur, gururudur. Yıllardır bir bilim insanı olarak akademik camiada bizleri temsil etmiştir. Şimdi de İzmir Milletvekili olarak TBMM'de halkımızı temsil etmektedir. Türkiyemizi Atatürk değerlerinden uzaklaştırmaya çalışanlar, Sayın Güler'e saldırmaktadırlar. Bunu kabul etmiyoruz. Sözleri, mensubu olduğu CHP programında ve Atatürk'ün büyük eseri Nutuk'ta belirtilen ulusal kimliğimizi vurgulamaktadır. Seçmeni, hemşehrileri ve düşüncedaşları olarak Sayın Milletvekilimizin yanında olduğumuzu yüce kamuoyu ile paylaşıyoruz" denildi.
(BK-CC-Y)

31.01.2013 15:37:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT