1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp'li Güler: "kürtçe'yi Yasaklayanların Yaptığı Cinayeti Bizim Üstümüze Kimse Atamaz"

Chp'li Güler: "kürtçe'yi Yasaklayanların Yaptığı Cinayeti Bizim Üstümüze Kimse Atamaz"

Chpli Güler: kürtçeyi Yasaklayanların Yaptığı Cinayeti Bizim Üstümüze Kimse Atamaz
A+A-

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Burada 12 Eylül gelip de Kürtçe'yi yasaklayanların yaptığı cinayeti bizim üstümüze, Mustafa Kemal Atatürk'ün üstüne, Cumhuriyet Halk Partisi'nin üstüne hiç

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Burada 12 Eylül gelip de Kürtçe'yi yasaklayanların yaptığı cinayeti bizim üstümüze, Mustafa Kemal Atatürk'ün üstüne, Cumhuriyet Halk Partisi'nin üstüne hiç kimse atamaz" dedi.
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Milas'ta CHP Milas Kadın Kolları'nın düzenlediği etkinliğe katıldı. Etkinliğe Güler'in yanı sıra CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, HP Kadın Kolları MYK Üyesi Dr. Bedriye Gürkan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Belkıs Bozacı, Muğla Baro Başkanı Mustafa İlker Gürkan ve çok sayıda partili katıldı. Güler burada yaptığı konuşmada, "Anadolu bin yıldan bu yana istesen de istemesen de bu tarihi yaşamıştır. Anadolu'da yaşayan bütün kültürler birbirleriyle Türkçe üzerinden anlaşmış, başka bir dil değil, bu dil birleştirmiş. Sonra Osmanlı İmparatorluğu yıkılırken ortaya çıkan bu yeni devlet, onu seçtiği için değil yalnızca seçmek zorunda olduğu için, bu insanları bir arada tutan başka güçte bir dil olmadığı için, Türkçe temelinde Türk vatandaşlığı sistemini kurmuş. Burada 12 Eylül gelip de Kürtçe'yi yasaklayanların yaptığı cinayeti bizim üstümüze, Mustafa Kemal Atatürk'ün üstüne, Cumhuriyet Halk Partisi'nin üstüne hiç kimse atamaz. 12 Eylül'de işkence tezgahlarında işkence tezgahlarından geçenler bizlerdik. Bizim evlerimizde şehitler var. Bizim evlerimizde hayatları kararan kardeşlerimiz var" dedi.
(KS-MB-CC-Y)

16.02.2013 18:03:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT