1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp'li Eryılmaz: Sınırda Zafiyet Vardı, Provokasyon Olduğunu Düşünüyoruz"

Chp'li Eryılmaz: Sınırda Zafiyet Vardı, Provokasyon Olduğunu Düşünüyoruz"

Chpli Eryılmaz: Sınırda Zafiyet Vardı, Provokasyon Olduğunu Düşünüyoruz
A+A-

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili olarak, "Sınırda zafiyet vardı, provokasyon olduğunu düşünüyoruz" dedi. Eryılmaz, Hatay'ın Reyhanlı

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili olarak, "Sınırda zafiyet vardı, provokasyon olduğunu düşünüyoruz" dedi.
Eryılmaz, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü sınır kapısının Suriye'ye açılan kapısının Türk tarafında Suriyeli plakalı bir araçta meydana gelen patlamayla ilgili objektif bir açıklama yapılması açısından TBMM'ye araştırma önergesi vereceğini söyledi. CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, "Olay yerine gidip incelemelerde bulunduk. Görgü tanıklarıyla ve vali ile görüştük. 22 aydır bu sınırda güvenlik zafiyeti olduğunu, giriş çıkışların belli olmadığını söyleyerek konuyla ilgili 15 soru önergesi verdim. Yetkililer bu konuda tedbir dahi almadı. Meclis Komisyonu'nun konuyu araştırması yönünde araştırma önergesi veriyorum. Bu olayın da uçağın düşürülmesi, Akçakale'deki durum gibi provokasyon olduğunu düşünüyorum. Ne olduğunu tespit edebilmek için araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu konunun takipçisi olacağız" dedi.
(SAY-AŞ-Y)

12.02.2013 16:18:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT