1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'li Bayanlar Seçim Startını Verdi

Chp'li Bayanlar Seçim Startını Verdi

Chpli Bayanlar Seçim Startını Verdi
A+A-

CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Yorulmaz, "CHP'li Kadınlar Anadolu Yolarında 7 ayda 7 bölge" çalışmasının tüm hızıyla devam ettiğini belirtt. CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Y

CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Yorulmaz, "CHP'li Kadınlar Anadolu Yolarında 7 ayda 7 bölge" çalışmasının tüm hızıyla devam ettiğini belirtt.
CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Yorulmaz "CHP'li Kadınlar Anadolu Yolarında 7 ayda 7 bölge" çalışmasıyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Yorulmaz tarafından yapılan açıklamada "Türkiye'nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkı ile buluşmak ve yerel seçimler öncesinde güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan CHP'li Kadınlar Anadolu Yolarında 7 ayda 7 bölge çalışmamız tüm hızı ile devam etmektedir. Bu çalışma kapsamında düzenlenen; 8-9-10 Kasım 2. İl Başkanları Eşgüdüm Toplantısı ile bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak ve umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıya 7 ayda bölge çalışmasının 7 ayda il çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik. Bu doğrultuda; Ortak Hedef, Ortak Söz, Ortak Eylem, Ortak davranış biçimi geliştirmek öne çıkmaktadır. Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda illere uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları be programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7 ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışmasına geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki ana unsuru olan Kadınlar ile Sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir. Türkiye'nin dört bir yanında bugün 15 Ocak 2013 günü saat 11.00 da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda yürümekten onur duyan Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm il Kadın Başkanları, İlçe Kadın Kolları Başkanları ve Kadın Kollarımız ile birlikte tek ses tek yürek oluyoruz. Tüm ilçelerde yerel seçimlere giderken 7 ayda ilçeler çalışmamızı başlatıyoruz. Gidilmedik yer çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz Eşit Temsil Eşit Katılım talebimizi artırmak, kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak olacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı var. Daha mutlu ve daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, tek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek" ifadelerine yer verdi.
(HÇ-MB-İK)

16.01.2013 12:29:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT