1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’den Kürhesinliler Atağı

CHP’den Kürhesinliler Atağı

CHP’den Kürhesinliler Atağı
A+A-

7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerin için Cumhuriyet Halk Partisi Van’da güçlü adaylarla seçime gidiyor. AK Parti’de yer bulamayan Kürhesinlilere CHP Ali Gürbüz'ü İkinci sırada göstererek 2015 milletvekili seçimlerine güçlü giriyor.


Vansesi Gazetesi'nden İlhan Siyahtaş'ın haberine göre; Van’da CHP, HDP, AK Parti Milletvekili listelerinin açıklamasının ardından kime kesimler açıklanan listelere tepki göstermişlerdi. Aday listelerinde kimi kesimlere yer verilmediğinden dolayı tepkiler gittikçe artıyor. Kürhesinliler de AK Parti aday listelerini protesto edip seçim günü sandık başına gitmeyeceklerini basın açıklaması yaparak duyurmuşlardı. Aday listelerinin açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Ailesi’nden Nadir Kartal’ı Van’da 1. Sıra adayı gösterirken seçimlere güçlü adaylar ile girmeyi hedefliyor.  Nadir Kartal’ın 1. Sıra aday olması halkın takdirini aldı. Cumhuriyet Halk Partisi ise Van’da İkinci sıra da yer alan Erkan Nükde’nin yerine Kürhesinlilerin önde gelen kişilerinden Halil Gürbüz’ün oğlu Ali Gürbüz’ü getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi 2015 milletvekili seçimlerine güçlü girmek ve halkın görmek istediği kişileri aday göstererek Van’da milletvekili çıkarmak istiyor. Önümüzdeki günlerde Kürhesinlilerin büyük bir kitle ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne Katılacağı iddia edildi.

ALİ GÜRBÜZ KİMDİR

1961 Van Beyüzüm doğumlu olan Ali Gürbüz Halil Gürbüz’ün oğludur.  5 çocuk babası olan Ali Gürbüz Van’da Müteahhitlik yapıyor. 

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum