1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'den Hava Ve Su Kirliliği Uyarısı

Chp'den Hava Ve Su Kirliliği Uyarısı

Chpden Hava Ve Su Kirliliği Uyarısı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Çelik, Bursa'da son günlerde artan hava ve su kirliliğine dikkat çekti. İl Başkanı Metin Çelik, Almira Otel'de düzenlediği basın toplantısında hava kirliliği

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Çelik, Bursa'da son günlerde artan hava ve su kirliliğine dikkat çekti.
İl Başkanı Metin Çelik, Almira Otel'de düzenlediği basın toplantısında hava kirliliği ve Nilüfer çayındaki kirlilik hakkında açıklamalarda bulundu. Çelik, "Hava kirliliği son günlerde arttı. Özellikle çukur semtlerde vatandaşlar akşam saatlerinde zehir soluyor. Nilüfer çayındaki kirlilik de devam ediyor. Bu konu kamu oyunda oldukça fazla yer aldı. CHP olarak 700-800 kişiyle Nilüfen ilçesine bağlı Büyük Balıklı Mahallesi'nde bu konuyla ilgili basın açıklaması yaptık. Nilüfer çayının kirliliğinin önüne geçilmesi gerekirken, denetimsiz ve kaçak çalışan fabrikalara arıtma tesisi kurdurulmaması neticesinde Nilüfer ilçesi artık kötü kokar hale gelmiştir. Özellikle Yüzüncü Yıl ve Altınşehir mahallelerinde oturan vatandaşlarımız kapılarına çıkamamakta, pencerelerini açamamaktadır. Her türlü zehri içeren sularla sulanan tarlalarda yetişen sebze ve meyveleri maalesef hep birlikte çoluk çocuğumuzla yemekteyiz. Halk sağlığı göz göre göre tehlikeye atılmaktadır" dedi.
BAŞKÖY HALKI ÇAMURLU SU İÇİYOR
Mermer ocaklarından dolayı Başköy'de çeşmelerden çamur aktığını belirten Çelik, "Köylüler adeta çamurlu su içiyor. Göstermelik bir ocak kapatılmış, diğerleri ise hala daha faaliyetlerine devam ediyor. Suyun kirliliğinden burada çiçek ihracatı yapanlar bugün ihracat yapamaz durumunda" diye konuştu.
(BT-MŞ)

19.12.2012 13:24:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT