1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'den Gazetecilere Pasta Jesti

Chp'den Gazetecilere Pasta Jesti

Chpden Gazetecilere Pasta Jesti
A+A-

CHP Burdur Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen basın toplantısında Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş, Gazeteci Mustafa Balbay'ın Çalışan Gazeteciler Günü

CHP Burdur Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen basın toplantısında Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş, Gazeteci Mustafa Balbay'ın Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle gönderdiği mektubu okudu.
CHP Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş, CHP İl Başkanı Süleyman Erman ve il yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle hazırladıkları pastanın mumlarını gazetecilerin söndürmesini istedi. Burdurlu basın mensupları pastayı keserek, mumları söndürürken, CHP İl Yönetimi, gazetecileri kutladı.
Kadın Kolları Başkanı Canan Bektaş yaptığı konuşmada, "Mustafa Balbay'ın mektubunu sizlere okumak istiyorum. 'Demir parmaklıkları kaleme, yüksek duvarları kitaba çevirdiğimiz Silivri Toplama Kampı'ndan gazeteciler gününü kutluyorum. Bu yıl 10 Ocak çalışan gazeteciler gününe, toplumun, aydınların, sanatçıların mücadele gücünün yükseldiği bir iklimde giriyoruz. Kuyu ne kadar derin olursa olsun asıl olan ipin uzunluğudur. Toplum ne kadar karanlığa gömülmek istenirse istensin, asıl olan o topluma yön verme gücüne sahip kesimlerin mücadele ve direnme gücüdür. Türkiye'de yaşamakta olduğumuz karşı devrim ortamı 2012'de çok ciddi bir dirençle karşılaştı. 1 Mayıs'ta,19 Mayıs'ta,9 Eylül'de, 29 Ekim'de, 10 Kasım'da, 13 Aralık'ta toplumsal bilinçle CHP bilinci birleşti ve ortaya çok büyük, kalıcı, sürdürülebilir bir enerji çıktı. Böyle bir dönemde hapisteki gazeteci rekorunun Türkiye'de olması boşuna değildir. Zira en büyük siyasal ve siyasetle bütünleşmiş baskı gazeteciler üzerindedir. Bu baskıya boyun eğmek zorunda kalan ya da baskının aracı olan gazetecilerin yanı sıra içeride ve dışarıda buna direnenlerin de olması karanlığa karşı yakılmış en güçlü ışıktır. Baskı ne kadar yoğun olursa olsun, gerçek inatçıdır, mutlaka onu dile getirecek bir gazeteci bulunur. 2012'deki toplumsal uyanış, 2013'te yeni bir iktidar arayışına dönüşecek, medya da bu gerçeği göz ardı edemeyecektir. Bu uyanışta kadınların ve gençlerin başı çekmesi mayanın tuttuğunu ve sağlam olduğunu göstermektedir. Özgürlüklerin esas olduğu, kardeşliğin tüm bölgelerimizde hissedildiği, adalet deyince akla zulmün değil toplumsal barışın geldiği, kalemlerin hiçbir baskı altında kalmadan sadece gerçekleri yazdığı bir Türkiye özlemiyle 10 Ocak gazeteciler gününü kutluyorum, çalışan tüm gazetecilere gökyüzü defteriniz olsun diyorum.Mustafa BALBAY CHP İzmir Milletvekili" diye konuştu.
CHP'nin pasta jestine teşekkür eden Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Taraşlı ise, Gazeteci Mustafa Balbay'ın göndermiş olduğu mektup okunurken duygulandığını ifade etti. Taraşlı, "Umuyoruz ki, 2014 yılında Mustafa Balbay'ın da aramızda bulunduğu bir basın gününü kutlarız. CHP İl Başkanlığı'na nazik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu
(HG-SK-Y)

10.01.2013 16:16:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT