1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp'den Bdp'ye Ziyaret

Chp'den Bdp'ye Ziyaret

Chpden Bdpye Ziyaret
A+A-

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş ve beraberindeki heyet, BDP Şanlıurfa İl Teşkilatını ziyaret etti. CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, geçtiğimiz haftalarda yapılan BDP kongresi sonras

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş ve beraberindeki heyet, BDP Şanlıurfa İl Teşkilatını ziyaret etti.
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, geçtiğimiz haftalarda yapılan BDP kongresi sonrasında Şanlıurfa İl Başkanlığı'na seçilen Halit Yıldıztekin'i ziyaret ederek bir süre görüştü. CHP Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncel ile İl Yönetim Kurulu'ndan; Ahmet Budak, Faruk Yazar, Mehmet Canbeyli, Mehmet Kılıç ve Halil Öncel'in katıldığı ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü.
CHP İl Başkanı Ferhat Karataş, Yıldıztekin'e görevinde başarılar dileyerek barış sürecinin olumlu sonuçlar doğurmasını temenni ettiklerini ve bu konuda umutlu olduklarını iletti.
Yıldıztekin ise, Paris'te meydana gelen olaylara değinerek, "Bilindiği gibi Paris'teki cinayet bizleri derinden sarstı. Yaşanan bu olayı da gerek parti olarak gerekse kendi adıma bir kez daha kınıyorum" dedi.
Ziyaret sonrası değerlendirmede bulunan CHP'li Başkan Karataş, "BDP kongresi sonrasında seçilen başkan ve yönetim kurulunu ziyaret ettik. Barış süreci ile sohbetimiz ilerledi. Biz yeni başkan Yıldıztekin'e Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun süreç ile ilgili beyanatlarını desteklediğimizi ilettik. Bununla birlikte yine genel başkanımız Paris'te yaşanan olayların sonrasında barış sürecinin sekteye uğratılmamasını dile getirmişti. Biz de aynı kanıdayız. Her barış sürecinde olduğu gibi yine bazı odaklar bu süreci provoke etmek için bazı kanlı oyunlar oynuyorlar. Biz birlik ve beraberliğimizi bırakmamalıyız. Her siyasi partinin de bu sürece destek vermesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Tüm ülkemizin bu konuda tek amacı barış olmalıdır. Kimsenin bunu engelleyemeyeceğini göstermemiz gerekir" şeklinde konuştu.
(RÇ-SO-Y)

16.01.2013 13:25:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT