1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP VAN'DA BİR GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ

CHP VAN'DA BİR GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ

CHP VAN'DA BİR GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ
A+A-

Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve yoğun bakımdaki 269. gününde hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanlığı 1 günlük yas ilan etti.

Uğur Tunçdemir - WanHaber.com ÖZEL

Gezi Parkı olayları sırasında polislerin attığı gaz bombalarından birinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve 269 gündür Okmeydanı Devlet Hastanesi yoğun bakımında yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanlığı 1 günlük yas ilan etti.


CHP Van İl Başkanı Cemal Şen, Berkin Elvan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, kentte sürdürdükleri seçim çalışmalarını 1 gün durdurarak yas ilan etme kararı aldıklarını açıkladı. Berkin Elvan’ın faillerinin biran evvel yargı karşısına çıkarılması gerektiği vurgulayan Şen, Berkin Elvan’ın ölümünden sorumlu olan kişinin Başbakan Erdoğan olduğunu söyledi. Berkin Elvan’ın yanlış uygulama ve yürütmenin sonu olacağını belirten Şen:  “Berkin Elvan’ın 9 aya yakındır bi yaşam mücadelesi verdiğini ve sonuçta ölüme yenik düştüğünü büyük bir acıyla ve üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Berkin Elvan’ın ölümüne neden olan anlayışın mutlaka yargı önüne çıkartılıp hesap sorulması gerekiyor diye düşünüyorum. Berkin Elvan’a kurşun sıkan ellerden mutlaka hesap sorulması gerekir.  Bana göre Berkin’in katili bellidir. Bana göre Berkin’i annesinden, babasından koparan anlayışta bellidir, bu anlayış ve bu kişi Başbakan Tayyip Erdoğan’dır. Artık Sayın kelimesini kullanmayacağız. Berkin’in ölümünden sorumlu tek kişi olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın  Rabia’nın ölümünde gösterdiği gözyaşını Berkin’in ölümünde de göstermesini isterdik. Ama söz veriyoruz Türkiye yurttaşlarına biz Berkinlerin hesabını yargının önünde soracağız ve Berkinlerin  gencecik yaşta toprağa düşmesini insan olarak ve yurttaş olarak kabullenmiyoruz. Berkinler belki toprağa düştüler ama Berkinler çok yanlış uygulamaların ve yürütmenin sonu olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum