1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Van İl Başkanı Cemal Şen Görevden Alındı

CHP Van İl Başkanı Cemal Şen Görevden Alındı

CHP Van İl Başkanı Cemal Şen Görevden Alındı
A+A-

7 Haziran 2015 Genel Seçimler öncesi siyasi partilerde kazan kaynıyor. CHP Van İl Başkanı Cemal Şen ve yönetimi genel seçimlere 44 gün kala görevden alındı. Şen’in yerine İlkay Gökdere getirildi.

 

Prestij Gazetesi'nden Fazıl Erüş'ün haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Cemal Şen ve yönetimi CHP MYK tarafından görevinden alındı. CHP Van İl Örgütünde yaşanan bu sıcak gelişme partide şok etkisi yaratırken, telefon aracılığı ile ulaştığımız Şen, ”Sağ görüşlü bir kişinin yerime atanması beni incitmiştir” dedi.


ŞEN’İN YERİNE GÖKDERE
CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından alınan karar gereği İl Başkanlığına İlkay Gökdere atandı.


ŞEN: KARAR İNCİTTİ
Uzun bir zamandır CHP Van İl Başkanlığını yürüten Cemal Şen, görevden alınmasını gazetemize değerlendirdi. Şen, siyasette bu tür durumların normal olduğunu söyledi. 36 yıldır bu siyasal mücadelenin içinde olduğunu ve sosyal demokrat çizgisinden hiçbir zaman taviz vermediğini belirten Şen, bu kararı beklemediğini belirtti. 7 Haziran seçimleri öncesinde 5-6 ilde bu değişikliğin yaşandığına dikkat çeken Şen, bunun milletvekili aday dayatmasından kaynaklandığını ifade etti. Her şeye rağmen mücadele edeceğini vurgulayan Şen, ”Sağ görüşlü bir kişinin yerime atanması beni incitmiştir” ifadesini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT