1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CHP Silvan İlçe Başkanı: Yaşlı olmasaydım dağa çıkardım

CHP Silvan İlçe Başkanı: Yaşlı olmasaydım dağa çıkardım

CHP Silvan İlçe Başkanı: Yaşlı olmasaydım dağa çıkardım
A+A-

Silvan'da uygulanan sokağa çıkma yasağı bitmeden hemen önce CHP İlçe Başkanı Abdülmenaf Manaz, RS FM'de Yavuz Oğhan'ın 'bidebunudinle' programına canlı bağlandı.

Silvan'da uygulanan sokağa çıkma yasağı bitmeden hemen önce CHP İlçe Başkanı Abdülmenaf Manaz, RS FM'de Yavuz Oğhan'ın 'bidebunudinle' programına canlı bağlandı ve sokağa çıkma yasağının gençleri dağa yönlendirdiğini anlattı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dört gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulandı. Güvenlik birimleri sokaklardaki barikatları kaldırmak, bomba düzeneklerini imha etmek ve operasyonlar sırasında Silvanlıların can güvenliğini sağlamak için bu kararı aldıklarını açıkladılar.

Yasak kalkmadan kısa süre önce ilçenin CHP’li Başkanı Abdülmenaf Manaz, RS FM’de Yavuz Oğhan’ın canlı yayın konuğu oldu. Manaz, Silvan’nın durumunu anlattı.

“Eve hapsedildik 4 gündür sokağa çıkamıyoruz. Binaların üzerinde keskin nişancılar var. Şuanda da elektrikler yok, dışarı çıkamıyorum, dışarı çıksam karşı binanın çatısında keskin nişancı var. Acaba ateş eder mi etmez mi diye düşünüyorum. Ben 20 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanıyım, bu ilçede muhtarlık yapmış biri olarak söylüyorum 90’lı yılları geçti burası. Kimin bölücü olduğunu kimin olmadığını gelin gözünüzle görün. Vatandaşın ne ekmeği ne suyu ne de elektriği var, hiçbir şeyleri kalmadı. Yarı açık cezaevi gibi bile değil, kapalı cezaevinde gibiyiz”

Manaz, ilçe halkının psikolojisini anlatırken uygulamanın ilçede yaşayanları dağa yönlendirdiğini, PKK’nın elini güçlendirdiğini söyledi. “Yaşlı olmasaydım dağa çıkardım” diyen Manaz şöyle devam etti:

“Böyle devam ederse yüzde 99’umuz çoluk çocuğumuzu da alıp dağa çıkacak. Benim 12 çocuğum var, yaşlı olmasaydım dağa çıkardım. Bizi sürekli dağa göndermek istiyorlar. Devletin başındaki adam bize ‘Verin kimliğinizi dağa çıkın’ diyor. Biz bir şey söylediğimiz zaman ‘Terörist bunlar, bölücü bunlar’ deniyor. Gelin buraya kimin terörist kimin bölücü olduğunu görün. 12 çocuğum ve torunlarımla beraber hepimiz bir evin içindeyiz bahçeye bile çıkamıyoruz.” (Evrensel)

A+A-

HABERE YORUM KAT