1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Selçuk Kadın Kolları'ndan Seçim Atağı

Chp Selçuk Kadın Kolları'ndan Seçim Atağı

Chp Selçuk Kadın Kollarından Seçim Atağı
A+A-

CHP Selçuk Kadın Kolları üyeleri, yaklaşan yerel seçimler süreci nedeniyle atağa geçti. CHP'li kadınlar, parti binasında bir araya gelerek, ilçedeki siyasi durumu değerlendirdiler. Seçim çalaışmaları

CHP Selçuk Kadın Kolları üyeleri, yaklaşan yerel seçimler süreci nedeniyle atağa geçti. CHP'li kadınlar, parti binasında bir araya gelerek, ilçedeki siyasi durumu değerlendirdiler.
Seçim çalaışmaları konusunda fikir alışverişi de yapan CHP'li kadınlar, Türkiye'nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ilişkin bir basın açıklaması da yaptılar.
CHP Selçuk kadın Kolları Başkanı Güllü Kartal, yaptı basın açıklamasında şunları kaydetti: "Türkiye'nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulması ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan CHP'li Kadınlar, Anadolu yollarında 7 ayda 7 bölge çalışmamız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışma kapsamında düzenlenen, 8-9-10 Kasım 2.İl Başkanları eşgüdüm toplantısı ile bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak ve umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıyla 7 ayda 7 bölge çalışmasının 7 ayda İl, 7 ayda ilçeler çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik. Bu doğrultuda; Ortak Hedef, Ortak Söz, Ortak Eylem, Ortak Davranış Biçimi geliştirmek öne çıkmaktadır. Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda İllere,7 ayda ilçelere uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışmasına geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki ana unsuru olan Kadınlar ile Sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir. Tüm ilçeler, "Yerel seçimlere giderken, 7 ayda ilçeler" çalışmamızı BAŞLATIYORUZ. Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz Eşit Temsil Eşit Katılım talebimizi arttırmak, kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak olacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı var. Daha mutlu daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, yek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek, Anadolu'nun kadınlarından. Başaracağız. Sol açık, yola çık"
(NÖS-ERG-Y)

16.01.2013 14:25:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT