1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Şahinbey Kadın Kolları'nın Basın Açıklaması

Chp Şahinbey Kadın Kolları'nın Basın Açıklaması

Chp Şahinbey Kadın Kollarının Basın Açıklaması
A+A-

CHP Şahinbey Kadın Kolları Başkanı Birgül Yonca Kaplan, '7 ayda 7 bölge' projesiyle ilgili basın açıklaması düzenledi. "7 ayda 7 bölge" projesi kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçek

CHP Şahinbey Kadın Kolları Başkanı Birgül Yonca Kaplan, '7 ayda 7 bölge' projesiyle ilgili basın açıklaması düzenledi.
"7 ayda 7 bölge" projesi kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açılmasına CHP Şahinbey İlçe Kadın Kolları da destek verdi. CHP Şahinbey İlçe Teşkilatı binasında yapılan basın açıklamasında, 15 Ocak 2013'te tüm CHP il, ilçe kadın kolu başkanları, yerel seçimlere giderken, '7 ayda 7 bölge' projesine '7 ayda ilçeler' projesinin eklendiği duyurusu yapıldı. Açıklamayı yapan CHP Şahinbey İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Yonca Kaplan, "CHP kadın kolları, Türkiye'nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla çalışmalar yapıyor" dedi.
Bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Kaplan, " Dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak ve umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıyla '7 ayda 7 bölge' çalışmasının '7 ayda il, 7 ayda ilçeler' çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik. Bu doğrultuda; ortak hedef, ortak söz, ortak eylem, ortak davranış biçimi geliştirmek öne çıkmaktadır. Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda illere,7 ayda ilçelere uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7 ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışmasına geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki ana unsuru olan kadınlar ile sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir" diye konuştu.
(FS-MEF-Y)

15.01.2013 13:57:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT