1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Myrleia Arazisinin Mudanya'ya Kazandırılmasını İstiyor

Chp Myrleia Arazisinin Mudanya'ya Kazandırılmasını İstiyor

Chp Myrleia Arazisinin Mudanyaya Kazandırılmasını İstiyor
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Rüştü Cozlan, Ömerbey Mahallesi'nde bulunan Myrleia antik kenti alanına yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, arazinin Mudanya'y

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Rüştü Cozlan, Ömerbey Mahallesi'nde bulunan Myrleia antik kenti alanına yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, arazinin Mudanya'ya kazandırılması gerektiğini söyledi.
CHP Mudanya teşkilatı, halen inşaatı devam eden AVM ve Fizik Tedavi Merkezi'nin Devlet Hastanesi'ne devredilmesi ile ilgili açıklama yaptı. Kültürel ve tarihi eserlere sahip çıkmak için açıklama yaptıklarını ifade eden İlçe Başkanı Rüştü Cozlan, "Bu alanda uzmanların görüşüne göre bir tarih yattığını, buraya yapılacak olan bir alışveriş merkezi ve benzin istasyonu inşaatlarının Mudanya'nın kalbine hançer  gibi saplanacağını söyledik. Ruhsat verdiler, çalışmaya başlandı. Bu alanın, en kısa sürede bir  Efes bir Bergama gibi düzenlenip Mudanya'mıza kazandırılmasını istiyoruz. Mudanya'mızın turizm alanında dışa açılacak  tarihe kapısı olmasını istiyoruz" dedi.
Cozlan, Fizik Tedavi Merkezi ile ilgili, "Yaklaşık bir yıl önce meclis toplantısında, ilçemizin bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine ihtiyacı olduğu, belediyemiz bünyesinde "Fizik Tedavi Merkezi" kurulması gündeme gelmişti. Bu merkezde  günde 90 hastaya fizik tedavi ve rehabilitasyon, 60 hastaya da poliklinik hizmeti ücretsiz verilecekti. Böylece Mudanyalılar Bursa'ya gidip gelme külfetinden kurtarılacaktı. Yaklaşık 160 bin TL'ye mal olan merkezin kira bedeli, varsa eleman bedeli vatandaşın cebine kaldı" şeklinde konuştu.
(HK-MŞ)

18.12.2012 15:34:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT