1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Milletvekili Öğüt'ten Cevap Ersin Turan Karabük

Chp Milletvekili Öğüt'ten Cevap Ersin Turan Karabük

Chp Milletvekili Öğütten Cevap  Ersin Turan    Karabük
A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Milletvekili Osman Kahveci'nin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. CHP İstanbul Mill

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Milletvekili Osman Kahveci'nin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.
CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Karabük'ün sorunları hakkında TBMM'ye verdiği araştırma önergesi ile ilgili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Karabük Milletvekili Osman Kahveci'nin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Mehmet Ali Şahin'in parlemontonun en tecrübeli isimlerinden biri olduğunu kaydeden Öğüt, "Karabük'ün sorunlarının tespiti ve çözümü amacıyla TBMM Başkanlığı'na sunduğum araştırma önergesi sonrası Karabük'ün AK Partili 2 milletvekili bir takım eleştiri ve partime ilişkin açıklamalarda bulunmuşlardır. Bu telaşlı açıklamaların partilerinin olumsuz icraatlarının üstünü kapatmaya yönelik olmasından ziyade yapıcı olmasını, ayrıca hepimizin Karabük için çabaladığı göz önünde bulundurulduğunda önergemi destekler nitelikte olmasını dilerdim. Zira, söz konusu vekillerimizden biri geçmişte 20,21,22,23. dönemlerde İstanbul ve Antalya kentlerimizin vekilliğini yapmış parlamentonun en tecrübeli isimlerinden biridir. CHP ve örgütü Karabük ile ilgili yapılan olumlu girişimleri ve icraatları parti gözetmeksizin her zaman desteklemişken, kentimizin daha iyi yerlere ulaşması adına hazırladığım önergenin böyle bir tepkiyle karşılanmasını anlamam mümkün değildir. Kentimizin gelişimi için ortak bir çaba göstermek gerekliliğine bir kez daha vurgu yaparak, önergemizin AK Parti tarafından da kabul edilerek milletvekili sayısı 3'ten 2'ye düşmüş olan Karabük'ün sorunlarının ilk defa TBMM çatısı altında gündeme alınması en büyük arzumdur. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Karabük'ün vekil sayısının neden düştüğünü açıklayamayan, eksikliklerini önerge üzerinden şahsıma ve partime yönelik eleştirilerle kapatmaya çalışan Sayın vekillerimiz acaba şu ana kadar Karabük'e ilişkin Meclis bünyesinde bir çalışma başlatamadıkları için mi yoksa Karabük ile ilgili verdiğim soru önergelerine hiç bir yanıt veremedikleri için mi telaş içindedirler? Yapılacak yerel seçimlerde '8'de 8 alacağız' hayali görenlere inanıyorum ki Karabük halkı gereken cevabı verecektir" dedi.
(ET-ET-Y)

23.01.2013 16:49:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT