1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Manisa Milletvekili Ören'den Yol Uyarısı

Chp Manisa Milletvekili Ören'den Yol Uyarısı

Chp Manisa Milletvekili Örenden Yol Uyarısı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Hasan Ören, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararla, Salihli Gölmarmara eski yolunu karayolları bakım ağından çıkarıldığını, köprülerin kaderin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Hasan Ören, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararla, Salihli Gölmarmara eski yolunu karayolları bakım ağından çıkarıldığını, köprülerin kaderine terk edildiğini söyledi.
Bu güzergahta yaşanabilecek tehlikelere dikkat çeken Millitvekili Ören, şunları söyledi: "Bu yol üzerinde yer alan Gediz nehri ve Alaşehir çayı köprülerinin taşıyıcı kirişlerinde ve köprü tabliyesinde deformasyon olduğundan ağır taşıt trafiği için tehlike yaratmaktadır. Taytan köprüsü ve Yılmaz kasabası köprüleri de aynı durumdadır. Karayolları ağında bulunan yol Salihli'ye bağlı 20'ye yakın köy ve kasabaya ulaşım sağlamaktadır. Bu yol, Gördes ve Gölmarmara köyleri ile birlikte 30 bin yurttaşın dışarıya açılan kapısıdır. Bu nedenle ticari, eğitim, sağlık ve sosyal olarak bölge için büyük önem arz etmektedir. Köylüler yeni açılan yolu mesafe uzadığı için tercih etmemektedirler. Salihli Belediyesinin yetki sınırları dışında kaldığı için de Belediyenin herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır. Belediye köprülerin bakımlarının yapılması için çalmadık kapı bırakmamış fakat bir sonuç alamamıştır. Eski yol kapatılmadığı için hala kullanılmaktadır. Yolda meydana gelecek bir kazanın sorumlusu kim olacaktır? Kimden hesap sorulacaktır. Köprüleri kullanan köylülerin can ve mal güvenlikleri tehlikededir. Ama bu durum yetkililerin umurunda bile değildir. Sadece şehirlerarası ana yollara önem veren iktidar, ayırdığı ödenekleri azaltınca köy yollarına para kalmamıştır. Sadece Manisa'da değil ülkenin her yerinde köy ve kasaba yolları, köprüler kaderine terk edilmiştir. Salihli'deki köprülerin ve yolların ağır taşıt trafiğine uygun şekilde bakım ve onarımlarının yapılarak iyileştirilmesi gerekmektedir."
(ES-ERG-Y)

03.01.2013 13:26:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT