1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Malatya Milletvekili Veli Ağbaba:

Chp Malatya Milletvekili Veli Ağbaba:

Chp Malatya Milletvekili Veli Ağbaba:
A+A-

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde göreve başlayan, ancak Ocak ayı başında sözleşmeleri feshedilerek ücretsiz izne gönderilen 817 iş ve meslek danışmanının (İMD) sorunlarını gündeme getiren CHP Mala

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde göreve başlayan, ancak Ocak ayı başında sözleşmeleri feshedilerek ücretsiz izne gönderilen 817 iş ve meslek danışmanının (İMD) sorunlarını gündeme getiren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "İş ve meslek danışmanlarının kaygılı bekleyişlerinin sona erdirilmesini ve tekrar görevlerine dönmelerini talep ediyorum" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda iş ve meslek danışmanlarının sorunlarını dile getirdi.
Ağbaba yaptığı konuşmada, "Türkiye İş Kurumu bünyesinde iş ve meslek danışmanlığı sınavını kazanan 2 bin 817 kişiden 2 bininin ataması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilmiş, ancak Başbakan Erdoğan toplantıda; 'sizlere bir müjdem var' diyerek sınavı kazanan 2 bin 817 kişinin tamamının atandığını, konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na talimat verdiğini duyurmuştur. Bu talimat üzerine 817 kişinin ataması yapılmış, ancak Danıştay'ın vermiş olduğu kararla Temmuz ayında göreve başlayan 817 iş ve meslek danışmanı sözleşmeleri feshedilerek, 3 Ocak 2013 tarihinde ücretsiz izne çıkarılmıştır. 4/B statüsünde çalışan 817 iş ve meslek danışmanının kaygılı bekleyişleri devam etmektedir. İş ve meslek danışmanlarının kaygılı bekleyişlerinin sona erdirilmesini ve tekrar görevlerine dönmelerini talep ediyorum" ifadelerini kullandı.
(NA-SO-Y)

09.01.2013 11:04:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT