1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Malatya İl Başkanı Enver Kiraz:

Chp Malatya İl Başkanı Enver Kiraz:

Chp Malatya İl Başkanı Enver Kiraz:
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, TSO seçiminde adaylara aynı mesafede olduklarını bildirdi. Parti binasında yaptığı basın açıklamasında, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seç

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, TSO seçiminde adaylara aynı mesafede olduklarını bildirdi.
Parti binasında yaptığı basın açıklamasında, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimi konusunda CHP'nin taraf olmayla ilgili açıklaması olmadığını bildiren CHP İl Başkanı Enver Kiraz, "Biz her iki adaya da eşit mesafedeyiz" diyerek, "Ama AKP'nin bir milletvekilinin yaptığı bir değerlendirmede; MHP ve CHP'nin bir adaya destek olduğu yönünden açıklaması olmuştur. Bu talihsiz bir açıklamadır. Partimizi temsil eden hiçbir arkadaşımız, bu konuda bir açıklama yapmamıştır. Zaman zaman yaptığımız açıklamada, taraf olmadığımızı, üyelerimizin kendi özgür irade ile oylarını kullanacaklarını deklare etmiştik" ifadelerini kullandı.
Kiraz, Malatya Belediyesi'nin 2 bin 600 sokak ve cadde isim değişikliğini de eleştirerek, "Bir yasa çerçevesinde değişikliğin yapıldığı ifade edildi. Ancak, bazı isimlerin o mahallenin ve sokağın yapısı ile uyuşmadığını gördük. Bazı isimlerin ise o sokak ile özdeşleşmiş olduğunu düşünüyoruz. Belediye meclis üyelerimiz itiraz noktasında önergelerini verdiler" şeklinde konuştu.
(NA-SO-Y)

06.02.2013 16:51:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT