1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Kırklareli Milletvekili Kesimoğlu: "abd'li Saraı Sıerra İçin Tüm Yetkilileri Seferber Eden Hükümet Pkk'nın Kaçırdığı Kamu Görevlilerimiz Ve Vatandaşlarımız İçin Kılını Kıpırdatmıyor"

Chp Kırklareli Milletvekili Kesimoğlu: "abd'li Saraı Sıerra İçin Tüm Yetkilileri Seferber Eden Hükümet Pkk'nın Kaçırdığı Kamu Görevlilerimiz Ve Vatandaşlarımız İçin Kılını Kıpırdatmıyor"

Chp Kırklareli Milletvekili Kesimoğlu: abdli Saraı Sıerra İçin Tüm Yetkilileri Seferber Eden Hükümet Pkknın Kaçırdığı Kamu Görevlilerimiz Ve Vatandaşlarımız İçin Kılını Kıpırdatmıyor
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, "ABD vatandaşı Sarai Sierra'nın ülkemizde cinayete kurban gitmesini tüm toplum olarak üzüntüyle karşıladık ve Sierra cinay

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, "ABD vatandaşı Sarai Sierra'nın ülkemizde cinayete kurban gitmesini tüm toplum olarak üzüntüyle karşıladık ve Sierra cinayeti başta olmak üzere tüm kadın cinayetlerini lanetliyoruz. Katil ya da katiller en kısa zamanda yakalanmalı ve cezasını çekmelidir" dedi.
Kesimoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Sierra'nın ortadan kaybolduğu günden bu yana konu tüm yazılı ve görsel basında geniş yer bulmuş, hatta gündemin en önemli maddesi olarak uzun uzun işlendiğine dikkat çekerek,
"Bu cinayeti aydınlatmak için gösterdikleri çaba nedeniyle tüm yetkilileri ve görevlileri kutluyorum. Fakat tüm bu tabloda vicdanımızı rahatsız eden bazı gelişmeler de yaşanmaktadır. Sierra'nın ortadan kaybolduğu günden bu yana konu tüm yazılı ve görsel basında geniş yer bulmuş, hatta gündemin en önemli maddesi olarak uzun uzun işlenmiştir. Hükümet tüm birimleri cinayetin çözülmesi için seferber etmiş, ilgili tüm birimler hızla faaliyete geçmiştir. Sierra olayının failinin bulunması, tüm cinayetlerin failinin bulunması gibi, elbette önemlidir. Ancak PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerimize ve vatandaşlarımıza bu olaya gösterilen ilginin yüzde birinin bile gösterilmemiş olması vicdanımızı kanatmaktadır.
"PKK, YİRMİ YILDA TOPLAM 154 KİŞİYİ KAÇIRIP AKP DÖNEMİNDE SADECE BİR YILDA 145 KAÇIRDI"
Yirmi yılda toplam 154 kişiyi kaçırıp AKP döneminde sadece bir yılda 145 kişiyi kaçıran PKK terör örgütünün elindeki hiçbir vatandaşımız bizim güvenlik ve istihbarat birimlerimiz tarafından kurtarılmamış, ya terör örgütünün serbest bırakması ya da kendi imkanlarıyla kaçmaları sonucu özgürlüklerine kavuşmuşlardır. Kaçırılıp ölü bulunan vatandaşlarımız da bulunmaktadır.
Hemşehrim Babaeskili Astsubay Başçavuş Abdullah Söpçeler'in ailesi ve tüm diğer kaçırılan kamu görevlilerimiz ve vatandaşlarımızın aileleri perişanken AKP Hükümetinin bu aymazlığı terör örgütünün elini rahatlatmak değil de nedir? "Analar ağlamasın" diye terör sorununu çözmeye çalıştığını iddia eden Başbakan Erdoğan kaçırılanların analarının, eşlerinin, çocuklarının gözyaşlarının sel olduğunu görmekte ama umursamamaktadır" kaydetti.

11.02.2013 15:12:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT