1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan Gaziantep'te

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan Gaziantep'te

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan Gaziantepte
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Gaziantep'te partili kadınlarla bir araya geldi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, 'Anadolu Yollarında 7 Ayda 7

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Gaziantep'te partili kadınlarla bir araya geldi.
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, 'Anadolu Yollarında 7 Ayda 7 Bölge' çalışmaları kapsamında Gaziantep'e geldi. CHP Kadın Kolları Başkanı olarak Anadolu'da gezmedik yer bırakmayacaklarını ifade eden Dokuzcan, "Göreve geldiğimiz andan itibaren bir çalışma başlattık. 'Cumhuriyet Halk Partisi kadınları Anadolu yollarında, 7 ayda 7 bölge çalışması', 18 Eylülde bölge çalışmalarına dönüşen bu projede, bugün Gaziantep'teyiz. Gaziantep'e aslında Silifke, Mersin, Adana, Osmaniye ve Kilis üzerinden geldik. Bizim çalışmamızın amacı, Nisan ayı sonu itibariyle 7 ayda 7 bölgede gidilmemiş il, ilçe, mahalle bırakmamak. Dolayısıyla 7 ayda il çalışmasına dönüşmesini planladık ve 15 Kasım'da başladık. Türkiye'de eş zamanlı olarak bütün illerimizde il kadın kolu yönetimleri, bu çalışmanın ikinci dalgası olan 7 ayrı iller çalışmasını başlattı. 15 Ocak'ta da yine Türkiye'nin her yerinde eş zamanlı olarak 7 aylık ilçe çalışmalarımız başlayacak. CHP Kadın Kolları, Türkiye'nin şuanki gelişen siyasetinde her zamankinden daha fazla birliğe ve bütünlüğe ihtiyaç olduğunu ifade etmektedir. Sevgiyi örgütlemek gerektiğini düşünmektedir. Çünkü karşınızda kindarlığın etkisini ortaya koyan bir yapı var. Siyasetin gittikçe şiddet unsurlarıyla dolu dili var. Bu dilin değişmesi gerekiyor. Biz kadınların gücüne inanıyoruz. Seçimlere giderken kadın gücünün önemini biliyoruz. Kadınların çalışmasıyla siyasetten başarı geliyor. Bizim temel stratejimiz de, kadınla sandığı birleştirecek bir örgütlenme oluşturmaktır" dedi.
Kadın Kolları Genel Başkanı Dokuzcan, yaptığı basın toplantısının ardından kadın partililerle görüştü. Görüşmede, seçimlerle ilgili bölgede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
(FS-HD-OK-Y)

12.01.2013 18:36:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT