1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp İlçe Başkanı Şirin:

Chp İlçe Başkanı Şirin:

Chp İlçe Başkanı Şirin:
A+A-

Ardahan Çıldır Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nevzat Şirin, "Aşıkşenlik Beldesinin kapanmaması için bütün imkanları zorlayacağız" dedi. Belediyeler kanunuyla beraber kapatılan Aşıkşenlik Beld

Ardahan Çıldır Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nevzat Şirin, "Aşıkşenlik Beldesinin kapanmaması için bütün imkanları zorlayacağız" dedi.
Belediyeler kanunuyla beraber kapatılan Aşıkşenlik Beldesi için açıklama yapan CHP Çıldır İlçe Başkanı Şirin, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun da açıkladığı gibi Belediyeler Kanunu Anayasa mahkemesine taşınacaktır. Belediyeler kanunuyla beraber ilimizde iki tane belde kapatılmaktadır. İlçemiz bünyesinde kapatılan Aşıkşenlik beldesi tarihi açıdan büyük önem taşıyan bir belde olmakla beraber ismini de halk arasında 93 harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus savaşında halka öncülük yapan Aşıkşenlik'ten almaktadır. Bu değerlere sahip bir beldenin, her ne sebeple olursa olsun kapatılmak istenmesi tarihe vurulacak bir darbedir. Hükümetler vatandaşlarına daha fazla imkan sunmak için varken AK Parti hükümeti halkın imkânlarını elinden alan bir politika sürdürmektedir. Bizler elimizdeki imkânları tutmak için bütün fırsatlarımızı değerlendireceğiz. Aşıkşenlik'in kapanmama ihtimali yüzde bir bile olsa konuyu anayasa mahkemesine taşıyarak partimizin aldığı kararı sonuna kadar destekleyeceğiz" dedi.
(ARV-AA-Y)

16.12.2012 15:29:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT