1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp İlçe Başkanı Nurlu'dan Mumcu Açıklaması

Chp İlçe Başkanı Nurlu'dan Mumcu Açıklaması

Chp İlçe Başkanı Nurludan Mumcu Açıklaması
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Salihli İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 20. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Nurlu, mesajında şöyle dedi: "Katledilişinin 20. yılında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Salihli İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 20. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Nurlu, mesajında şöyle dedi: "Katledilişinin 20. yılında Uğur Mumcu'yu bir kez daha hasretle andıklarını" kaydetti. Nurlu, mesajında şu sözlere yer verdi: "Yıllar önce ülkemizde planlı bir politikanın adım adım uygulamaya geçildiğini ilk söyleyenlerin arasındaydı Uğur Mumcu. "Susurluk"u, tarikat, rabıta ve yolsuzlukları yıllar önce karşımıza ilk o çıkardı. O'nun işaret ettiği ve öngördüğü tehlikeler birer birer yaşamda karşımıza dikildi ve hala da dikiliyor. Bu ülkede, aydınlıktan gözleri kamaşanlar ne yazıktır ki; Ülkemizi koyu yobaz karanlıklarına hapsetmek için, karanlığın ortasında bir meşale gibi ortalığı aydınlatan mumları birer birer söndürmeye başladılar. Uğur Mumcu'nun katledilmesinin üzerinden 20 kocaman yıl geçti. 24 Ocak 1993'ten bu yana ne yazık ki bu cinayet bütün bağlantılarıyla aydınlatılamadı. Ama 20 yıl önce Uğur Mumcu'yu uğurlayan yüz binler bu oyunun tutmayacağına, özgür ve demokratik bir ülkede bir arada yaşamaya devam edeceklerine yürekten inanıyorlar. Ülkemizin üzerindeki bu karanlık ablukanın uzak olmayan bir gün mutlaka dağıtılacağı umudunu biz de yüreğimizde koruyor; yaşam tarzıyla, yazdıklarıyla halkını aydınlatan, karanlık ilişkilerin arka planını yansıtmaktan canı pahasına çekinmeyen yürekli insan Uğur Mumcu'yu bir kez daha saygıyla anıyoruz."
(ES-ERG-Y)

24.01.2013 15:19:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT