1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp İl Başkanı Sadık Atila:

Chp İl Başkanı Sadık Atila:

Chp İl Başkanı Sadık Atila:
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sadık Atila Yazılı bir açıklama yaparak, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü"nü kutladı. Atila, açıklamasında, "10 Aralık 1948 İnsan Hakları Evrensel Bildirgesin

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sadık Atila Yazılı bir açıklama yaparak, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü"nü kutladı.
Atila, açıklamasında, "10 Aralık 1948 İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Kabul edilişi. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun Paris'te yapılan oturumunda kabul edilen 30 maddelik bildiridir" dedi.
Atila açıklamasına şu şekilde devam etti:
"İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin imzalanmasında 2.Dünya savaşından sonra devletlerin bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması konusunda birleşmesi etkili olmuştur
Bu bildiri maddelerine göre bütün insanlar özgür, onur ve hakları yönünden eşit doğarlar.Herkes ırk, dil, din, siyasal veya herhangi bir başka inanç, ulusal ya da toplumsal köken, varlıklılık ,doğuş ya da herhangi bir başka ayrım gözetilmeksizin bu bildiride açıklanan bütün haklardan ve özgürlüklerden yaralanabilir.
En başta yaşam ve özgürlük olmak üzere sağlık, eğitim, yiyecek, barınma ve toplumsal hizmetler de içinde olmak üzere sağlığına ve esenliğine uygun bir yaşam düzeyine kavuşma, yasanın koruyuculuğundan eşit olarak yararlanma, barışcıl amaçlar için toplanma, dernek kurma, evlenme, mülk edinme, çalışma, işini seçme özgürlüğü, din, vicdan, düşünce ve anlatma özgürlüğü bildirgenin temellerini oluşturur."
(AÖ-Y)

10.12.2012 14:40:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT