1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp İl Başkanı Enver Kiraz'dan Açıklama

Chp İl Başkanı Enver Kiraz'dan Açıklama

Chp İl Başkanı Enver Kirazdan Açıklama
A+A-

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, düzenlediği basın toplantısında parti olarak birlik ve beraberlik içinde olduklarını söyledi. CHP il binasında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Kiraz, "CHP'liler

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, düzenlediği basın toplantısında parti olarak birlik ve beraberlik içinde olduklarını söyledi.
CHP il binasında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Kiraz, "CHP'liler olarak temel hedefimiz AKP ve onun baskıcı uygulamalarıyla mücadele etmektir. Bizler için mücadele içe değil dışa, AK Parti'ye dönüktür. Gücünü kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten, 90 yıllık geleneğinden, Cumhuriyet'in temel değerlerinden alan, yüzünü evrensel sosyal demokrat ilkelere dönmüş özgürlükçü bir partiyiz. Bu ülkenin eşit bireyleri olarak her türden ayrımcılığa ve militarizme karşıyız. 'Önce insan' duyarlılığıyla yurdumuzu da tüm yurttaşlarımızı da seviyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında da belirttiği gibi, 'Etnik kimlik üzerinden siyaset yapılmasına karşıyız. Bu ülkede yaşayan her yurttaşın başımızın üzerinde yeri vardır. Kimsenin şu veya bu şekilde etnik kimlik üzerinden siyaset yapması, bir etnik kimliği dışlaması, onu ikinci sınıf yurttaş olarak görmesi bizim kabul edeceğimiz bir tutum değildir' sözlerinin sonuna kadar arkasındayız. Son günlerde, parti içi tartışmaları gerekçe göstererek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan söylemleri izliyor, tüm CHP'liler gibi itibar etmiyoruz. Genel Başkanımıza, onun özgürlüğü ve değişimi esas alan vizyonuna dün olduğu gibi bugün de sahip çıkıyoruz. 81 il başkanı olarak birlik ve beraberlik içindeyiz. Parti içi demokrasinin partimizin kurullarında en etkin şekilde işlemesini destekliyoruz" ifadelerini kaydetti.
(BK-GS-Y)

02.02.2013 17:01:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT