1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp Grup Toplantısı (1)

Chp Grup Toplantısı (1)

Chp Grup Toplantısı (1)
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, patlamanın sorumluluğunun Başbakanın omuzlarında olduğunu söyledi. Partisinin grup toplant

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, patlamanın sorumluluğunun Başbakanın omuzlarında olduğunu söyledi.
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili değerlendirmede bulundu. Dün Hatay'da acı bir olayın yaşandığını belirten Kılıçdaroğlu, "Bölge milletvekili arkadaşlarım aradılar ve olayla ilgili gelişmeleri aktardırlar" dedi.
Partiden bir milletvekilini patlamanın meydana geldiği bölgeye gönderdiğini ve gelişmeleri anbean takip ettiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, sınır kapısında meydana gelen patlamayla ilgili kamera kayıtlarının olduğunu ve bölgeye giden milletvekilinin görüntüleri izlemek istediğini yetkilere bildirdiğini söyledi. Kamera kayıtlarının izlenmesi konusunda yetkililerin önce izin verdiğini, ardından gizlilik kararı olduğu gerekçesi ile görüntülerin izletilmek istenmediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Bakanlar gider, kamera kayıtlarını izlerler, gizlilik kararı yok. Bizim milletvekilimiz gider izlemek ister gizlilik var derler. Ben HSYK eleştirmeyeyim de kimi eleştireyim" dedi.

"SURİYE POLİTİKASINDA TÜRKİYE'Yİ BATAKLIĞA SÜRÜKLEDİLER"
Kılıçdaroğlu, hükümetin Suriye politikasında Türkiye'yi bataklığa sürüklediğini belirterek, "Bunu herkesin iyi düşünmesini istiyorum. Dana düne kadar kardeşim dediği kişiyi bir numaralı düşman ilan etti. Eğer orada bir bomba patladıysa bunun sorumluluğu senin (Başbakan Erdoğan) sırtındadır. Bu da sakın ola ki, uçak işine dönmesin. Uçağın düşürüldüğünü de başka yerlerden öğrendik. Bu bombalama olayını siz Türkiye Cumhuriyeti vakarına yakışır şekilde kamuoyuna açıklayacak mısınız, açıklamayacak mısınız? Hep beraber bunu bekliyoruz. Ölen vatandalar var, Suriyelilerde var, ölen insandır. Terörü her zaman lanetledik. Terörle sonuç alınmayacağını her zaman söyledik" dedi.
Suriye politikasının Türkiye'nin kanayan bir yarası olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Birilerinin içişlerine müdahale edersen, birileri de gelir senin içişlerine müdahale eder" dedi.
(TB-YHY-Y)

12.02.2013 14:08:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT