1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp Grup Başkanvekili Hamzaçebi'nin Basın Toplantısı

Chp Grup Başkanvekili Hamzaçebi'nin Basın Toplantısı

Chp Grup Başkanvekili Hamzaçebinin Basın Toplantısı
A+A-

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Evren için tasarlanmış olan Cumhurbaşkanlığı modelini Sayın Tayyip Erdoğan çok daha ileri taşıyor. 82 anayasası ile Tayyip Erdoğan'ın hazırladığı anayasanın ruh

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Evren için tasarlanmış olan Cumhurbaşkanlığı modelini Sayın Tayyip Erdoğan çok daha ileri taşıyor. 82 anayasası ile Tayyip Erdoğan'ın hazırladığı anayasanın ruhu aynıdır" dedi.
Hamzaçebi, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Başbakan Erdoğan'ın iktidarda iken muhalefeti oynadığını savunarak, "Popülizme başvuruyor. İktidarda olan bir seçkinler grubu var. Bu grup halktan kopuktur ve halkı ezmektedir. 90'lı yılların mazlumu olan Başbakan 2000'li yılların zalimidir" dedi.
Başbakan Erdoğan'ın 90'lı yıllarda başkanlık sistemi ile ilgili "emperyalizm dayatması" dediğini belirten Hamzaçebi, "Biz insanı merkeze alan anayasa istiyoruz' diyor. İnsan olarak herhalde tek kendisini tarif ediyor. Onun dediği başkanlık sistemi sadece ve sadece Recep Tayyip Erdoğan'ı merkeze alan bir modeldir. Güç yarışında Obama'yı, Putin'i bile geride bırakacak olan bir başkanlık sistemi. Evren için tasarlanmış olan Cumhurbaşkanlığı modelini Sayın Tayyip Erdoğan çok daha ileri taşıyor ruh olarak aynıdır. 82 anayasası ile Tayyip Erdoğan'ın hazırladığı anayasanın ruhu aynıdır. Cici uslu muhalefet olsun Onun CHP'ye biçtiği rol cici muhalefet rolüdür" dedi.
(EDA-YHY-Y)

15.02.2013 14:44:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT