1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Hüseyin Aygün'ün Pkk'lıların Ailesine Taziye Ziyaretine Gitmesini Değerlendirdi

Chp Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Hüseyin Aygün'ün Pkk'lıların Ailesine Taziye Ziyaretine Gitmesini Değerlendirdi

Chp Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Hüseyin Aygünün Pkklıların Ailesine Taziye Ziyaretine Gitmesini Değerlendirdi
A+A-

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Paris'te öldürülen PKK'lıların ailelerine taziye ziyareti gerçekleştirmesiyle ilgili olarak, "Sayın Aygün de Sayın Genel

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Paris'te öldürülen PKK'lıların ailelerine taziye ziyareti gerçekleştirmesiyle ilgili olarak, "Sayın Aygün de Sayın Genel Başkan'ın çağrısına kulak verecek olan bir arkadaşımızdır" derken, "İlerleyen süreçte partimizin dimdik bir şekilde, tutarlı bir şekilde yoluna devam edeceğini herkes görecektir, herkes sorumluluğuyla hareket edecektir" diye konuştu.
CHP Grup Başkanvekilleri Akif Hamzaçebi ve Emine Ülker Tarhan TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Hamzaçebi, Başbakan Erdoğan'ın CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Paris'te öldürülen PKK'lıların ailelerine yaptığı taziye ziyaretini eleştirmesine cevap verdi. Başbakan Erdoğan'a, "Sayın Başbakan'a aynı konuda kendi milletvekillerinin hangi değerlendirmeleri yaptığını bir okumasını tavsiye ediyorum. Bugünkü gazetelere bakarsa o haberleri kendisi görecektir. Acaba o konuda Sayın Başbakan'ın görüşü nedir onu da merak ediyorum" diyen Hamzaçebi, "Sizin milletvekilinizin o konudaki beyanlarını öldürülen o 3 kişiden birisiyle ilgili beyanlarını, olumlu değerlendirmelerini nasıl değerlendireceksiniz?" diye sordu.
Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Hamzaçebi, bir gazetecinin "Hüseyin Aygün'e bir disiplin cezası verilecek mi?" sorusu üzerine şunları söyledi:
"Sayın Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamada herkesi sorumlulukla hareket etmeye davet etmiştir. Partimizin bundan sonraki sürecinde herkes sorumluluğunu bilerek hareket edecektir. Parti içindeki bir takım görüşler, ortaya konulan ifadeler, partinin içerisinde bir tartışma, bir karışıklık olarak kesinlikle yorumlanamaz. Bizim partimiz bir kitle partisidir. Cumhuriyetin temel değerlerini referans alan, insan hakları, özgürlük, demokrasi gibi kavramları politikalarının merkezine koyan bir kitle partisidir.
Kitle partisinde elbette milletvekillerinin çeşitli konularda farklı olarak değerlendirilebilecek görüşleri olabilir. Ancak bunların parti ile herhangi bir şekilde bir çatlak veya bir başka sıfatla, kelimeyle değerlendirmek yanlıştır. İlerleyen süreçte partimizin dimdik bir şekilde, tutarlı bir şekilde yoluna devam edeceğini herkes görecektir, herkes sorumluluğuyla hareket edecektir. Herkes bu bilinçtedir."
"HÜSEYİN AYGÜN, GENEL BAŞKAN'IN ÇAĞRISINA KULAK VERECEK OLAN BİR ARKADAŞIMIZDIR"
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi başka bir gazetecinin "Parti politikası olarak nasıl değerlendiriyorsunuz Hüseyin Aygün'ün ziyaretini?" sorusu üzerine ise, "Bakın biz bu konuda açıklamayı yaptık. Bu konuda gerekli değerlendirmeyi yaptık. Sayın Aygün'e de sorulursa kendisi de o değerlendirmeyi yapacaktır. Bunlar işin esası değildir. İşin esasında CHP'nin tutarlı politikası vardır. Sayın Aygün de Sayın Genel Başkan'ın çağrısına kulak verecek olan bir arkadaşımızdır" cevabını verdi.
(AT-ÖK-Y)

15.01.2013 14:51:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT