1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin Ve Chp İzmir İl Başkanı Ali Engin'den İzmir Seçim Anketi Değerlendirmesi

Chp Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin Ve Chp İzmir İl Başkanı Ali Engin'den İzmir Seçim Anketi Değerlendirmesi

Chp Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin Ve Chp İzmir İl Başkanı Ali Enginden İzmir Seçim Anketi Değerlendirmesi
A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP Genel Merkezi'nin 81 il ve İzmir'de yaptırdığı seçim anketi sonuçlarını değerlendirdi. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP Genel Merkezi'nin 81 il ve İzmir'de yaptırdığı seçim anketi sonuçlarını değerlendirdi.
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin'in İzmir raporunda, parti oylarının belediye başkanlarının oylarının üzerinde olduğu şeklinde açıklama yaptığı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "Yapılan anket genel merkez tarafından yapılan bir ankettir. Bugünbir basın organında okuduğum haber doğruları yansıtmamaktadır. CHP ileride,belediye başkanları geridedir şeklinde bir değerlendirme yapmak doğruyu yansıtmıyor. O bilgiyi nereden aldı gazeteci arkadaşlarım bilmiyorum. Sanki belediye başkanlarımız geride de örgütümüz önde gibi bir değerlendirme görmedim ankette" dedi.
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin de, kendisinin böyle bir açıklaması olmadığını belirtti ve "Benim böyle bir açıklamam yok. Biliyorsunuz sayın genel başkan yardımcımız günaydın geldiğinde 13 ilçemizde anket yaptırdığını partinin söylemişti. Bu anketlerde de ilçeler arasında değişik oranlar olduğunu ancak tamamında birinci olduğumuzu söylemişti. Ben de buna katılıyorum" değerlendirmesini yaptı.
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın 8 milletvekili ve AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay başkanlığında İzmir'in ilçe ve köylerine çıkarma yapmasını da değerlendiren CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, "Büyükşehir belediye başkanımız ve biz aylardır, yıllardır gidiyoruz. Onlar yeni gitmeye başladı. Bize inanmıyorlardı, köylerin durumu kötü diyorduk. Onlar inanmıyordu. İyi bir şey. Hiçbir endişemiz yok. 13 ilçemizde yapılan anketlerde CHP'nin açık ara öndeyiz. Tabiî ki alamayacaklar. Bergama anketinde çok öndeyiz. Oylarımızı arttırdığımız ilçelere gidiyorlar. Sekiz ilçede ikinci partiydik, şu anda tamamında birinci partiyiz" diye konuştu.
(HD-ÖK-Y)

03.02.2013 14:25:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT