1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Chp Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali:

Chp Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali:

Chp Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali:
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali, parti olarak yerel medyaya daha fazla önem verdiklerini söyledi. İki günlük Balıkesir programı çerçevesinde ilk CHP Edremit İl

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali, parti olarak yerel medyaya daha fazla önem verdiklerini söyledi.
İki günlük Balıkesir programı çerçevesinde ilk CHP Edremit İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali, daha sonra ilçenin Hekimzade Mahallesi'nde kahvehane ziyareti gerçekleştirdi. Eski Bayram Yeri olarak bilinen alandaki Müzisyen Kıraathanesi'ne giden Kabaali, partililer ve mahalle sakinleriyle sohbet etti. Çoğunlukla Roman vatandaşların bulunduğu mahallede Roman olan CHP Mahalle Temsilcisi Oktay Sümertaş'ı dinleyen Kabaali, CHP'nin etnik köken ayrımı yapmadan çalıştığını ve Roman vatandaşları da çok sevdiğini söyledi.
Güre Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım ve parti yetkililerinin de katıldığı ziyarette konuşan Sümertaş, Roman vatandaşların toplumda özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmemesini yadırgadıklarını söyleyerek, CHP'nin bu konuyla ilgili çalışma yapmasını istedi.
Mahalle sakinlerini dinleyen Genel Başkan Danışmanı Mithat Ali Kabaali ise, "Partimiz herkese kucak açmaktadır. Bizde ayrımcılık olmaz. Sizlerin canı gönülden çabaları ve birliktelik ile Balıkesir il merkezinde ve Edremit'teki belediyeleri kazanacağız. Buna inanıyoruz. Biz yerel medyayı ulusal medyadan çok daha fazla önemsiyoruz. Çünkü yerel medya daha bağımsız ve cesur. Yerel medyayı çok önemsiyoruz. Çünkü bütün etkinliklerimizi açıklığıyla halka duyurmaya çalışıyorlar. Sizlere çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Kabaali ve partililer, ziyaretin bitiminde kıraathane önünde hatıra fotoğraflı çektirdi. Kabaali, daha sonra İzmir'e gitmek için ilçeden ayrıldı.
(SŞ-MŞ)

18.12.2012 17:09:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT