1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Çukurova'da Haşmet Biçer Dönemi

Chp Çukurova'da Haşmet Biçer Dönemi

Chp Çukurovada Haşmet Biçer Dönemi
A+A-

CHP Çukurova İlçe Olağanüstü Kongre'de seçimi kazanan Haşmet Biçer görevine başladı. Seyhan İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alan CHP Çukurova yeni başkanı Haşmet Biçer bugün ilçe binasına geldi

CHP Çukurova İlçe Olağanüstü Kongre'de seçimi kazanan Haşmet Biçer görevine başladı.
Seyhan İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alan CHP Çukurova yeni başkanı Haşmet Biçer bugün ilçe binasına geldi ve CHP Genel merkezi tarafından atanan geçici ilçe başkanı Vahap Çolak'tan görevini devraldı.
CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, ilçe kongresinin geride kaldığını, CHP'nin gündeminde bugünden itibaren yerel seçimlerin yer alacağını söyledi.
Çukurova'da CHP'ye yakışır bir kongre gerçekleştirildiğini, kaybedenin olmadığını kazananın da CHP olduğunu belirten Biçer, "CHP örgütleri olarak bugünden itibaren yerel seçimlere yöneleceğiz. CHP'yi önce yerelde, ardından da genelde iktidar yapacağız. Adana'nın ve Türkiye'nin durumu ortada. ABD Büyükelçisi bile CHP'nin söylediği noktada. Hedefimizde yerel seçimler var" dedi.
CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı CHP Çukurova İlçe Başkanlığına seçilen haşmet Biçer'i ve yönetim kurulunu kutladı. Demirçalı, Türkiye'nin umudunun CHP iktidarı olduğunu, Türkiye'yi yangından CHP iktidarının kurtaracağını ifade etti.
CHP Milletvekili Demirçalı, tüm örgütlere büyük görevler düştüğünü, yerel seçimleri el birliği ile kazanacaklarını kaydetti.
CHP İl Başkanı Orhan Sümer ve PM Üyesi Gökçe Pişkin de Çukurova İlçe Başkanlığına seçilen Haşmet Biçer ve yeni yönetim kurulunu kutlayarak başarı dileklerini iletti.
3 Şubat Pazar günü yapılan CHP Çukurova İlçe Olağanüstü Kongresinde geçerli 373 oyun 161'ini alan Haşmet Biçer Başkanlığa seçilirken, adaylardan Abeydullah Kolcu 94, Mehmet Çelebi 61 ve Ercan Çetin ise 49 oy almıştı.
(ADN-Y)

07.02.2013 14:16:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT