1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Chp Akhisar İlçe Teşkilatı, Basın Mensupları İle Kahvaltıda Buluştu

Chp Akhisar İlçe Teşkilatı, Basın Mensupları İle Kahvaltıda Buluştu

Chp Akhisar İlçe Teşkilatı, Basın Mensupları İle Kahvaltıda Buluştu
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu, ilçedeki basın mensuplarını Köfteci Ramiz'de ağırladı. Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gerçekleşen buluşmada Kadın Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu, ilçedeki basın mensuplarını Köfteci Ramiz'de ağırladı.
Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gerçekleşen buluşmada Kadın Kolları Başkanı Selver Goral, Gençlik Kollar ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu. Akhisar'da görev yapan gazetecilerin davet edildiği kahvaltıda konuşan CHP İlçe Başkanı Bakırlıoğlu, şunları söyledi: "Herkes bilgi edinme ve haber alma; düşünme ve düşüncesini özgürce ifade etme hakkına sahiptir. Evrensel insan haklarının bu temel ilkelerinin yaşama uyarlanmasında, basın en güçlü araçlardan biridir. Bu yanıyla, basın, demokrasilerin vazgeçilmez bir kurumu, iktidarın gücünü kamu adına denetleyen bir erktir. Basın aynı zamanda yurttaşlık hakkının gereği ve ayrılmaz parçası olarak bir özgürlük alanını da tanımlar. Basın özgürlüğü, temel insan haklarının korunması, sakınılması ve geliştirilmesinde de etkin bir işlev üstlenmektedir. İktidarın gücünü sınırlamak, halkın çıkarlarını savunmak, halkın bilgi edinme hakkını korumak, kamuoyunun sağlıklı bir biçimde oluşumunu sağlamak, basın emekçilerinin çabası ile gerçekleşmektedir."
Bakırloğlu, şöyle devam etti: "Bugün ülkemizde, benliğini ve kalemini koruyan, özgürlüğünü sakınan her gazeteci bedel ödemektedir. Hak ve özgürlükleri savunan, çağdaş değerleri arayan herkese bedel ödetilen, antidemokratik bir tutum ve anlayış yerleşmektedir. Halkın haber alma, düşünce ve kanaatlerini özgürce oluşturma, geliştirme ve ifade edebilme hakkı bu gün kullanılamaz durumdadır. Tutuklu gazeteciler, içinde bulunduğumuz bu antidemokratik bu durumun kanıtıdır. Ülkemizde bedel ödenen değil, hesap sorulan / hesap verilen bir değerler sistemi olarak demokrasiyi yüceltmek, temel insan hakları mücadelesinin bir parçasına dönüşmüştür. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basınımızın her kademesinde çalışan basın emekçilerini, mesleklerini yaparak; onurlu, erdemli ve meslek etiğini göstererek yürüttükleri insan hakları mücadelesi nedeniyle kutlar; başta İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay olmak üzere tutuklu gazetecilerin yaşadıkları hukuksuzluğun sona ermesini bekler; ülkemizin aydınlanmasına yaptıkları katkı nedeniyle en derin şükranlarımı sunarım."
(BG-ERG-Y)

10.01.2013 18:24:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT