1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cezaevleri açlık grevine başlıyor

Cezaevleri açlık grevine başlıyor

Cezaevleri açlık grevine başlıyor
A+A-

Türkiye cezaevlerinde bulunan PKK'li ve PAJK'lı siyasi tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, tüm cezaevlerinde 10 günlük arayla süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemine başlandığını duyurdu.

Türkiye cezaevlerinde bulunan PKK'li ve PAJK'lı siyasi tutsaklar, bir kez daha açlık grevi eylemine başvurdu. Siyasi tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, tüm cezaevlerinde 10 günlük arayla süresiz-dönüşümlü açlık grevine başlandığını duyurdu. Alınan bu karar doğrultusunda da ilk guruplar bugün greve başladı. 

Kaya, aldıkları açlık grevi kararının nedenleri ve taleplerine dair şunları kaydetti:

"Bizler Kürdistan ve Türkiye zindanlarında bulunan PKK ve PAJK'lı tutsaklar olarak halkımızın her türlü direnişinin yanında olacağımızı ve her nerede olursak olalım bu onurlu direniş içerisinde yerimizi alacağımızı belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda AKP çeteleri ve Kürt halkının işbirlikçi yeminli düşmanlarının sürdürmekte olduğu katliam uygulamalarına karşı PKK ve PAJK'lı tutsakları olarak direneceğimizi ve süresiz-dönüşümlü açlık grevi başlatacağımızı belirtiyoruz. Önderliğimizi sürecin dışında bırakan Erdoğan ve çeteleri, müzakere sürecini tamamen bitirerek her türlü uygulamayı kendilerine meşru görmüştür. Diyalog ve müzakere aşamalarında ölümlerin gelişmemesini sağlayan ve mutlak bir çözüm kapısı aralamak isteyen Önder Apo, bugün tecrit uygulanmasına maruz kalması bizler tarafından kabul edilir bir durum değildir"

A+A-

HABERE YORUM KAT