1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çevreyi Kirletene Taviz Yok

Çevreyi Kirletene Taviz Yok

Çevreyi Kirletene Taviz Yok
A+A-

Gebze'de çevre kirliliğine karşı etkin bir denetim uygulayan Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Servisi ekipleri, Küçük Sanayi sitesi yan yoldaki boş araziye kaçak moloz döktüğü tespit edilen bi

Gebze'de çevre kirliliğine karşı etkin bir denetim uygulayan Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Servisi ekipleri, Küçük Sanayi sitesi yan yoldaki boş araziye kaçak moloz döktüğü tespit edilen bir firmaya idari para cezası uyguladı.
Kent genelinde çevresindeki rutin denetimler sırasında boş bir araziye kaçak moloz döküldüğünü tespit eden çevre koruma ve kontrol servisi ekipleri, atıklar üzerinde yaptıkları incelemeler sonucu İstanbul Kartal'da mobilya üretimi yapan bir firmaya ait bilgilere rastladı. Bunun üzerine ilgili firmaya ulaşan ekipler, firmanın atıklarını taşıması için anlaştığı bir nakliye şirketi tarafından Gebze'ye getirilerek kaçak olarak döküldüğünü tespit etti.
Moloz ve mobilya atığını ilgili firmalara kaldırtan çevre koruma ve kontrol servisi ekipleri ayrıca, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu gereğince firmaya idare para cezası uyguladı. Çevre koruma ve kontrol servisi yetkilileri, Gebze sınırlarında önemli çevre sorunu haline gelen moloz atıklarının kontrolsüzce dökülmesini önlemek amacıyla denetimlerin aralıksız devam edeceğini bildirdi. Kaçak moloz dökümüyle mücadelenin tavizsiz bir şekilde sürdürüleceğini vurgulayan çevre koruma ve kontrol servisi yetkilileri, boş alanlara gelişi güzel moloz ve hafriyat dökerek çevre kirliliğine neden olan firma veya kişilerin Gebze Belediyesi Alo 153 Moloz Hattı ve 642 10 10 numaralı telefona bildirilmesini istedi. Yetkililer, vatandaşların bina tadilat çalışmaları sonrasında oluşan molozların bertaraf edilmesi için de Alo Moloz Hattı'na başvurabileceğini kaydetti.
(UU)

11.01.2013 12:53:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT