1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Mutki'ye Çöp Kamyonu

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Mutki'ye Çöp Kamyonu

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Mutkiye Çöp Kamyonu
A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bitlis'in Mutki Belediyesi'ne bir adet hidrolik sıkıştırmalı marka çöp kamyonu hibe edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bitlis'in Mutki Belediyesi'ne bir adet hidrolik sıkıştırmalı marka çöp kamyonu hibe edildi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Atılımları Açılış ve Temizlik-Denetim Araçları Dağıtım Töreni'nde Mutki Belediyesi'ne bir adet çöp kamyonu hibe edildi. Mutki Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, hibe çöp kamyonunun anahtarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Barlak, "Milletvekillerimiz Vahit Kiler ve Vedat Demiröz'ün girişimleri sonucu belediyemizin ihtiyacı olan bir aracı kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyelerin öncelikli görevlerinin arasında çevre temizliği gelmektedir. Vatandaşlarımıza çevre bilincini ve çevrenin önemini hatırlatarak, temizlik konusunda hassas ve çevreye karşı duyarlı çalışmalar sürdürmek istiyoruz. Bu anlamda hibe edilen çöp toplama aracının büyük faydası olacağını düşünüyorum. İlçemizde toplam 4 mahalle bulunuyor. Hibe edilen çöp toplama aracıyla birlikte bu mahallelerimizde çevre temizliğinin daha sağlıklı ve daha düzenli yapılması başlıca hedefimizdir. Göreve geldiğimiz andan itibaren vatandaşlarımızı temiz bir ilçede yaşatmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmek başlıca amacımız olacaktır" diye konuştu.
(VO-MSA-Y)

28.01.2013 14:28:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT