1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar:

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar:

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar:
A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar bir dizi ziyaret için geldiği Kocaeli'de, Vali Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti. Bakan Bayraktar, kentsel dönüşümün uzun bir süreci kapsadığını ve va

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar bir dizi ziyaret için geldiği Kocaeli'de, Vali Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti. Bakan Bayraktar, kentsel dönüşümün uzun bir süreci kapsadığını ve vatandaşın istemediği bölgelerde yapılmayacağını söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, ziyaretiyle ilgili basın mensuplarına şu bilgileri verdi: "Çevre konusunda artık kilit bir noktadayız. Çok ciddi çalışmalarımız var. Kentsel dönüşüm konusunda bazı bölgelerde inceleme yapacağız. Vatandaşın talebi doğrultusunda kentsel dönüşüm yapacağız. Vatandaşımız benim evim sakat derse, eğer isterse kentsel dönüşüm yapacağız. Yeni süreçte bunu seferberlik anlayışıyla yapıyoruz. Yoksa istemeyen bir kimsenin evini yıkmak gibi bir isteğimiz yok. Zaten çok talep var. Riskli benim evim yenileyin diyor vatandaşlar. Bazıları kentsel dönüşüm rantsal dönüşüm diyor. Zaten yapmıyoruz adam diyor yapma. Bugün basına da yazı yazdım. Kentsel dönüşüm Türkiye'nin olmazsa olmazıdır bunun için bize destek verin diye."
Şehirleri yenilemek gerektiğini anlatan Bayraktar, şöyle konuştu: "Türkiye'nin kalkınması için kentsel dönüşümü yapmamız lazım. Bugün burada bulunmamızın bir sebebi budur. Kentsel dönüşüm çok zor bir iştir. Vatandaş istemezse yapmayacağız."
Sadece yasal olarak yıkılması gereken evleri yıkacaklarını anlatan Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı: "Afet riski olan evler yıkılmazsa bu taksirli suçlara girer bundan hepimiz sorumlu oluruz. Bizim aradığımız bu. İstemeyen bir yerde kesinlikle kentsel dönüşüm yapmayacağız. Yerinde dönüşüm yapacağız. Hak sahiplerini koruyacağız ama fırsatçılar açıkgözler hariç."
Ziyaret daha sonra basına kapalı devam etti.
(MA-HO-Y)

08.02.2013 13:20:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT