1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çevre Ve Şehircilik Bakanı Bayraktar Trabzon'da

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Bayraktar Trabzon'da

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Bayraktar Trabzonda
A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin dünyanın her tarafından dikkatle ve imrenilerek izlendiğini söyleyerek, Türkiye'yi geliştirme gayreti içerisinde olduklarını ifade etti. Çevr

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin dünyanın her tarafından dikkatle ve imrenilerek izlendiğini söyleyerek, Türkiye'yi geliştirme gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon'da AK Parti Akçaabat İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Toplantıya Bakan Bayraktar'ın yanısıra Milletvekilleri Safiye Seymenoğlu ile Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da katıldı.
Bakan Bayraktar, AK Parti Hükümeti'nin icraatlarını anlatırken Türkiye'nin dünyanın her tarafından dikkatle ve imrenilerek izlendiğini söyledi. Türkiye'yi geliştirme gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Bakan Bayraktar, "Can havliyle elimizden gelen gayretle çalışmalıyız. Çalışmakla insana hiçbir şey olmaz. Bu parti 200 yıllık beklentinin tezahürü olarak millet tarafından kurulmuş bir partidir. Yoksa öyle kolay değil dünyanın en zor coğrafyasının göbeğinde hükümete geleceksin ve 10 sene oylarını artırarak iktidarını devam ettireceksin. Milletin duası olmadan Allah'ın lütfu keremi olmadan bu olmaz. Baharda oluşan çise gibi tazeliğimizi hiç bozmayacağız. Her gün daha azimli her gün daha gayretli olacağız. Çünkü biz Allah'ın yolundayız. Kanuni döneminde ikinci Viyana kuşatması Müslümanlar dünyadaki en büyük nüfusa sahipti. Biz 7 milyarın da refahını istiyoruz. Müslümanlar olarak nüfus bakımından 3. sırada değiliz. Türkiye'yi geliştireceğiz. Burası tüm ilçeleriyle bütünleşecek ama Trabzon ile Akçaabat tamamen birleşmesi lazım. Nüfusumuz inşallah çok daha fazla aratacak. Bu nüfusla Trabzon'u hak ettiği yere getireceğiz. Mesele nedir; Türkiye kalkınacak ki Türkiye gelişecek ki büyüyecek ki 1.5 milyarlık İslam dünyanın yüzü gülsün. Bizim büyük sorumluluğumuz var. Biz artık ufak hesap yapma dönemini bitirdik. Ufak tefek meselelere takılma dönemini bitirdik. Büyük fotoğrafa bakacağız" dedi.

"İHRACATTA İYİ YERDEYİZ"
İhracatta çok iyi bir yerde olduklarını belirten Bakan Bayraktar, "Türkiye Cumhuriyeti'nin ihracatı 150 milyar doları aşacak denseydi bir Allah'ın kulu inanmazdı. Hazinede para 27.5 milyar dolarlara kadar düşmüştü. 50 milyarın altı s.o.s verirdi, şu anda 120 milyar doları aştı. Bunun için biz fotoğrafın büyüğüne baktığımızda Türkiye dünyanın her tarafından dikkatle, gıpta ile ve imrenilerek izleniyor. Avrupa'da işsizlik yüzde 8.5'a çıktı. Sorunlarımız var ancak biz büyük bir ülkeyiz. İnsanlarımız daha huzurla ve mutlu olacak. Ama bunu yaparken Avrupa'daki gibi aile yapımızı bozmayacağız açılıp saçılmayacağız. Onun için Başbakanımız en az üç çocuk diyor. Trabzon'un nüfusu ortada ben üzülüyorum. 400-500 kişi artmış, inşallah 2013'te bu artacak. Akçaabat ve merkezde biraz artış var diğer ilçelerde azalma var, ilçeler boşalıyor, buna dikkat etmek lazım" dedi.
Kapanan belde belediyelerine parti ayrım gözetmeksizin bir yardım başlattıklarını kaydeden Bakan Bayraktar, "Hepsine bir can suyu 40-75 bin lira arasında bir rakam göndereceğiz. Onun dışında acil yardım yapmaya da devam edeceğiz. Biz birbirimize sarıldıkça, destekledikçe bu parti büyümeye devam edecek. Ekonomi büyümeye devam edecek. Trabzon'da topyekün gelişmeyi sağlarken Şalpazarı'nın Köprübüşı'nın Araklı'nın en üst köylerine kadar hep beraber gelişmemiz lazım. Bu bakımdan hem büyükşehir hem diğer ilçe belediye başkanlarımız, muhtarlarımız burada dikkat etmemiz lazım" dedi.

"AKYAZI BİZİM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ"
Akyazı projesinin kendileri açısından çok önemli olduğunu belirten Bakan Bayraktar, "Stadyum ve spor kompleksinde en ufak bir aksaklık olsun istemiyoruz. Onun için ihaleyi iki etaplı yapıyoruz. Müteahhitleri ön elemeye tabi tutacağız. Ben de yakın takip ediyorum ihaleyi ondan sonra inşallah kısa bir sürede yapacağız" diye konuştu.
Trabzon'un sağlık alanında da iyi yerde bulunduğuna dikkat çeken Bakan Bayraktar, şunları söyledi:
"Trabzon sağlık kenti noktasında İstanbul ve Ankara'dan sonra başa güreşiyor. Ağız Diş'i, Onkolojiyi bitirmemiz lazım. Eğitim konusunda ikinci üniversite durumundaki kampüsü hayata geçirmek için gayretlerimiz var. İki vakıf üniversitesinin ihya edilmesi için elimizden geleni yapmamız lazım. Her ikisiyle de çok yakından ilgileniyorum elimden gelen desteği veriyorum. Trabzon bir lojistik merkez, bir üniversite şehri, bir turizm merkezi, bir ithalat-ihracat merkezi. Sanayide çok fazla ileri gidemeyiz çok altyapımız yok. Elimizde hangi doneler varsa öne çıkarmalıyız. Tonya Çimento Fabrikasının temeli önümüzdeki 2-3 ay içinde inşallah atacağız. Burasıyla ilgili olumsuz düşünenler var. Trabzon'un merkezinde bir fabrika var kimse bin şey demiyor. Vakfıkebir limanını ihya edeceğiz. Yurt dışına ihracat yapılacak. Trabzon'un milletvekili olarak Trabzon'a daha fazla emek vermek benim boynumun borcu. Trabzon'un da bölgenin de önü açık. 2014 seçimlerinde Türkiye'nin şapka çıkartılacak bir sonuç alacağız. Türkiye, 'Vay anasını bu Trabzon ne yaptı' diyecekler. Tıpkı Ankara'da yaptığı gibi. Akçaabat bizim için son derece önemli. Esnafı da önemli. Trabzon büyükşehir olmakla paçayı da namusu da kurtardı. Gelirlerimiz de imkanlarımız da artacak. Birbirimize daha çok sarılacağız. İnanın biz Trabzon'un özelinde Trabzon'un kalkınması için muhalefetin gidip elini öpeceğiz."
AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu da, AK Parti'nin kurulduğu dönemde 10 yaşında olan çocukların bugün 20'li yaşlarda gençler olduğunu ifade ederek, "Onlar o dönemi bilmezler. Bu yüzden bizler onlara o dönemi anlatmalıyız ki bu dönemlerle kıyaslamayı yapabilsinler" diye konuştu.
AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu da Başbakan Erdoğan'ın önderliğinde partinin bugünkü durumuna ilişkin bir değerlendirme yaptı.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise büyükşehir yasası ile gelecek kazanımlar hakkında bilgi verdi. Başkan Gümrükçüoğlu, büyükşehirle birlikte her şeyin daha güzel olacağını söyledi. Akyazı Stat Projesi'nin ön ihalesinin 14 Şubat'ta yapılacağını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, "Kimin hizmet ettiğini yaşıyor ve birlikte görüyoruz. Trabzon birkaç basamak yukarıya çıkmıştır bu 2014 mahalli seçimlerine kadar sürecek ve aynı şekilde yoluna devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından AK Parti Akçaabat Teşkilatı tarafından Bakan Bayraktar'a, üzerinde kendisi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu bir fotoğrafı hediye edildi.
(BK-ÖZ-Y)

02.02.2013 22:31:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT