1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çevre Koruma Derneği Başkanı Gürbüz'de Çam Ağacı Uyarısı

Çevre Koruma Derneği Başkanı Gürbüz'de Çam Ağacı Uyarısı

Çevre Koruma Derneği Başkanı Gürbüzde Çam Ağacı Uyarısı
A+A-

Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Meltem Gürbüz yeni yıl öncesi ağaç katliamı yapılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu. Yeni bir yılın gelmesiyle birlikte bilinçsiz vatandaşlar taraf

Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Meltem Gürbüz yeni yıl öncesi ağaç katliamı yapılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
Yeni bir yılın gelmesiyle birlikte bilinçsiz vatandaşlar tarafından özellikle çam ağaçlarının kesilerek yılbaşı gecesinde süs olarak kullanılması ağaç katliamlarına neden olurken Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Meltem Gürbüz vatandaşlara uyarıda bulunarak, plastik ağaçların kullanılmasını veya fidan ağaç alarak bunları yılbaşı gecesinin ardından bahçelerine dikmelerini önerdi. Gürbüz, "Yeni yıl yaklaşıyor. Önümüzdeki yılın herkese güzel şeyler getirmesini diliyorum derneğimiz adına. Çevre derneği olarak da her yıl yaptığımız açıklamayı yenileyelim. Lütfen ormandan çam ağacı kesmezinler. Ayrıca fidan alıp kullanabilir ve daha sonra bahçelerine dikebilirler. Fakat ağaç kesilmesine kesinlikle hepimiz karşı çıkıyoruz. Düşünceli davranmak gerekiyor. Birkaç saatlik eğlence için ağaçlarımızı kesip ondan sonra ziyan etmenin hiçbir anlamı olmadığını hepimiz biliyoruz. Ya plastik ağaçları kullanın ya da bir fidan alın süsleyin daha sonra bahçenize dikin. Herkesi duyarlı davranmaya davet ediyoruz bu konuda" dedi.
(SA-SD-Y)

29.12.2012 15:08:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT