1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çermik'te 'dişleriniz Ve Düşleriniz Kararmasın' Kampanyası

Çermik'te 'dişleriniz Ve Düşleriniz Kararmasın' Kampanyası

Çermikte dişleriniz Ve Düşleriniz Kararmasın Kampanyası
A+A-

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği tarafından yürütülen 'Dişleriniz ve Düşleriniz Kararmasın' kampanyası çerçevesinde Yatılı İlköğretim Bölge Ortaokulu (YİBO) öğrencilerine diş macunu ve fırça

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği tarafından yürütülen 'Dişleriniz ve Düşleriniz Kararmasın' kampanyası çerçevesinde Yatılı İlköğretim Bölge Ortaokulu (YİBO) öğrencilerine diş macunu ve fırça dağıtıldı.
Çermik İlçe Emniyet Amiri Uğur Argun, Devlet Hastanesi diş hekimi Fatih Erdoğan tarafından YİBO öğrencilerine yönelik ağız ve diş taraması yapıldığını söyledi. Argun ve polisler tarafından öğrencilere tek tek diş macunu ve diş fırçası dağıtılırken, diş hekimi Fatih Erdoğan da çocukların ağız ve diş sağlığı kontrollerini gerçekleştirdi. Öğrencilere günde en az iki defa dişlerini fırçalamalarını tavsiye eden Emniyet Amiri Uğur Argun, "Yarın hepiniz büyüyüp üniversiteyi okuyacak ve iş hayatına atılacaksınız. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için sağlığınıza özellikle de ağız ve diş sağlığına önem vermelisiniz" dedi. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Emniyet Amiri Uğur Argun, öğrencilerin sordukları soruları yanıtladı.
(HG-YRT-AŞ-Y)

13.12.2012 17:01:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT