1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çermik'te '100 Genç El Ele Birlikte Üniversiteye' Projesi

Çermik'te '100 Genç El Ele Birlikte Üniversiteye' Projesi

Çermikte 100 Genç El Ele Birlikte Üniversiteye Projesi
A+A-

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan '100 genç el ele birlikte üniversiteye' projesi çerçevesinde Diyarbakır'ın Çermik ilçesindeki lise öğrencilerine yaprak test dağıtımı yapıldı. Çe

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan '100 genç el ele birlikte üniversiteye' projesi çerçevesinde Diyarbakır'ın Çermik ilçesindeki lise öğrencilerine yaprak test dağıtımı yapıldı.
Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen '100 genç el ele birlikte üniversiteye' projesi çerçevesinde Çermik Anadolu Lisesi, Çok Programlı Lise, KVK Ercan Demirkol Anadolu Lisesi ve Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde okuyan 600 öğrenciye üniversiteye hazırlık için yaprak testler dağıttıklarını söyledi. Kaymakam Batmaz, '100 genç el ele birlikte üniversiteye' projesini hayata geçirmekteki amaçlarının, Çermik'te daha fazla öğrencinin üniversiteli olmasını sağlamak olduğunu belirterek, bu kapsamda 600 öğrenciye yaprak testler dağıtıldığını, ayrıca 100 öğrenciyi bu proje çerçevesinde üniversiteye hazırlık için dershanelere gönderdiklerini sözlerine ekledi.
(HG-AKK-Y)

24.01.2013 13:49:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT