1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çermik'e Yatırım Atağı

Çermik'e Yatırım Atağı

Çermike Yatırım Atağı
A+A-

Diyarbakır Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü uzmanları Çermik'e gelerek Kaymakam Mimar Sinan Batmaz'la görüştü. Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Diyarbakır İl Ko

Diyarbakır Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü uzmanları Çermik'e gelerek Kaymakam Mimar Sinan Batmaz'la görüştü.
Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü kurum uzmanları Mahmut Dursun ve Yunus Vuran, Çermik'e gelerek Kaymakam Mimar Sinan Batmaz'ı makamında ziyaret etti. Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü kurum uzmanları Mahmut Dursun ve Yunus Vuran, Çermik'in özellikle kırsal turizm ve arıcılık alanında alt yapıya sahip olduğuna dikkat çekerek bu kapsamda Çermikli yatırımcılardan 9. başvuru çağrı tarihi itibariyle proje başvurusu beklediklerini ifade etti. Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, Diyarbakır Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü uzmanları Mahmut Dursun ve Yunus Vuran'dan Diyarbakır ve ilçelerde uygulanan tedbirler konusunda bilgi aldığını belirterek, özellikle Çermik'in kırsal turizm ve arıcılık alanında altyapıya sahip olduğuna vurgu yaparak, bu kapsamda Kaymakamlık olarak ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını söyledi. Kaymakam Batmaz, Diyarbakır Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu tarafından uygulanan tedbir alanında yer alan kırsal turizm desteğinin Çermik için bulunmaz bir fırsat olduğunu vurgu yaparak, bu kapsamda ilçemizde şuan hali hazırda faaliyetlerini devam ettiren otel ve kaplıca işletmecilerini teşvik edeceklerini belirtti.
(HG-YRT-AŞ-Y)

07.02.2013 15:59:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT