1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çermik Emniyeti Kuyumcuları Uyardı

Çermik Emniyeti Kuyumcuları Uyardı

Çermik Emniyeti Kuyumcuları Uyardı
A+A-

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği, hırsızlık olaylarına karşı kuyumcuları uyardı. Çermik İlçe Emniyet Amirliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de son yıllarda artış yaşanan mal varlığına yö

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği, hırsızlık olaylarına karşı kuyumcuları uyardı.
Çermik İlçe Emniyet Amirliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de son yıllarda artış yaşanan mal varlığına yönelik suçlarda, iş yerlerinden değerli ziynet eşyalarının çalındığı, bu suçların ağırlıklı olarak örgüt yapısı içerisinde çalışan yabancı uyruklu failler tarafından işlendiği belirtildi. Açıklamada, "Suçların işlenmesinde alışılagelmiş yöntemlerin dışında yeni, önceden görülmemiş ve teknolojik güvenlik sistemlerini etkisiz kılan metotlar tercih ediliyor. Belirli yüklükteki kuyumcuların öncelikli hedef kabul edildiği görülürken, konuyla ilgili ilçede faaliyet gösteren tüm kuyumcu esnafları uyarıldı" denildi.
Hırsızlık olaylarının yöntem olarak duvar delme ve tünel kazma suretiyle işlendiği uyarısını yapan İlçe Emniyet Amirliği yetkilileri, kuyumcu esnafının asansör kasalara darbe, duman, basınç ve hareket sensörleri koymalarını, iş yerinin içerisini ve dışını görebilecek şekilde yüksek çözünürlüklü, kayıt saklama süresi uzun kamera sistemlerini kurmalarını, iş yerinin darbe ve hareket sensör alarm sistemleriyle korunması gerektiğine dikkat çekti. İlçede faaliyet gösteren kuyumcu esnafını dolaşan ve soygunlara karşı esnafı bilgilendiren polis memurları, kuyumcu esnafını özellikle kendi iş yerlerinin etrafında bulunan diğer iş yerleri üzerinde de duyarlı olmaları konusunda uyardı.
(HG-YRT-SO-Y)

09.02.2013 14:10:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT