1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çermik Çpl Öğrencisi Diyarbakır Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi

Çermik Çpl Öğrencisi Diyarbakır Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi

Çermik Çpl Öğrencisi Diyarbakır Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi
A+A-

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde öğrenci meclis başkanı seçilen Çok Programlı Lisesi (ÇPL) İmam Hatip Bölümü öğjrencisi Mehmed Rıdvan Çeri, ilçeyi Diyarbakır'da temsil etmeye hak kazandı. Okullarda de

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde öğrenci meclis başkanı seçilen Çok Programlı Lisesi (ÇPL) İmam Hatip Bölümü öğjrencisi Mehmed Rıdvan Çeri, ilçeyi Diyarbakır'da temsil etmeye hak kazandı.
Okullarda demokrasi kültürünü öğrencilere kazandırmak amacıyla her yıl sırasıyla okul öğrencileri arasında, ilçede okul meclis başkanları, ilde ise ilçe başkan ve yardımcıları arasında öğrenci meclis başkanlığı seçimi yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da tüm ilçelerin öğrenci meclis başkanları ve yardımcılarının katılımıyla il öğrenci meclis başkanlığı seçimi yapıldı. Kıran kırana geçen il öğrenci başkanlık seçiminde; ilk iki turda başkanlığa aday olan 25 öğrenciden hiçbirisi gerekli olan salt çoğunluk oyu alamayınca son turda en fazla oyu alan Çermik ilçe temsilcisi Mehmet Rıdvan Çeri ile Silvan temsilcisi arasında seçim yapıldı. Kullanılan 48 oydan 1 boş çıktı, 23 oyu Silvan öğrenci meclis başkanı alırken Çermik ilçesi öğrenci meclis başkanı ise 24 oy alarak Diyarbakır il öğrenci meclis başkanı seçildi. İl öğrenci meclis başkanı seçilen Mehmet Rıdvan Çeri'nin önümüzdeki ayda Ankara'ya gidip Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılacak olan Türkiye Öğrenci Meclis Başkanlığı için yarışacağı belirtildi.
(HG-AKK-Y)

21.12.2012 12:07:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT