1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çerkez Sürgününe Balıkesir'den Tepki

Çerkez Sürgününe Balıkesir'den Tepki

Çerkez Sürgününe Balıkesirden Tepki
A+A-

Balıkesir Adige Çerkez Kültür Derneği, Suriye çerkezlerinin anavatana dönüş yolunda sağlıklı tahliyesi için önlem alınmasına yönelik açıklamada bulundu. Kafkas Federasyonu'na bağlı Balıkesir Adige

Balıkesir Adige Çerkez Kültür Derneği, Suriye çerkezlerinin anavatana dönüş yolunda sağlıklı tahliyesi için önlem alınmasına yönelik açıklamada bulundu.
Kafkas Federasyonu'na bağlı Balıkesir Adige Çerkez Kültür Derneği, Suriye Çerkezlerinin anavatana dönüş yolunda önünde olan her türlü engelin kaldırılmasını istedi. Dernek Başkanı Erhan Savkaf, "2 yıldır Suriye'de kanlı bir iç savaş devam etmekte, her geçen gün çatışmalar daha da şiddetlenmektedir. Savaşın, soykırımın, sürgünün vatanından koparılmanın ne olduğunu bilen Çerkezler, sebebi ne olursa olsun her tülü savaşa ve şiddete karşıdır. Suriye'deki Çerkezler taraf olmadıkları bu savaşta muhaliflerle iktidar arasına sıkışmış iki ateş arasında ölüm kalım mücadelesi vermektedir. Taraflar çatışmalarda, Çerkez yerleşimlerini bombalamış, pek çok Çerkez hayatını kaybetmiştir" dedi.

30.12.2012 17:10:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT