1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cemil Bayık'tan Ankara saldırısı açıklaması

Cemil Bayık'tan Ankara saldırısı açıklaması

Cemil Bayık'tan Ankara saldırısı açıklaması
A+A-

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık'tan Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık'tan Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili açıklama: "Kimler yapmıştır bilemiyoruz. Ama daha önce Kürdistan'daki katliamlara misilleme olarak bu tür tepki eylemleri yapanların olduğunu biliyoruz."

PKK liderlerinden Cemil Bayık, Ankara’da dün akşam yapılan bombalı saldırıyla ilgili Fırat Haber Ajansı’na (ANF) açıklama yaptı. Bayık, Ankara’da gerçekleşen saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Ankara’da militarizmin merkezinde yapılan eylem de halkımıza karşı yürütülen insanlık dışı vahşi soykırımcı katliamlara karşı misilleme eylemi olabilir. Bu eylemi kimler yapmıştır bilemiyoruz. Ama daha önce Kürdistan'daki katliamlara misilleme olarak bu tür tepki eylemleri yapanların olduğunu biliyoruz. Herhalde eylemi yapanlar yakında niye yaptıklarını açıklarlar. Ancak şu açıktır ki, Kürtlere karşı bu kadar zalimce bir savaş yürütüldüğü ortamda birilerinin misilleme ve tepki eylemleri yapması anlaşılır bir durumdur. Bu eylemleri kimin yaptığını bilmiyoruz; ancak Türkiye'nin aydınları, yazarları, basıncıları, siyasetçileri Türk devletinin bu zalimliğine karşı çıkmazsa; öfkeli Kürt gençleri de bu Kürt halkına yapılan saldırılara misilleme yapabilirler. Köyleri yakılıp yıkılarak Türkiye metropollerine sürülen Kürtlerin şimdi Kürt şehirlerinin ve kasabalarının yakılıp yıkılması karşısında sessiz kalmasını kimse bekleyemez.” Radikal

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum