1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çemik'te Kadastro Çalışmaları

Çemik'te Kadastro Çalışmaları

Çemikte Kadastro Çalışmaları
A+A-

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Tapu Müdürü Cevdet Arslan, 2013 yılı içerisinde kadastrosu yapılmayan 5 köyde çalışmalara başlanılacağını söyledi. Daha önceki yıllarda Çermik'e bağlı 67 köyde kadastro çal

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Tapu Müdürü Cevdet Arslan, 2013 yılı içerisinde kadastrosu yapılmayan 5 köyde çalışmalara başlanılacağını söyledi.
Daha önceki yıllarda Çermik'e bağlı 67 köyde kadastro çalışmasının tamamlandığını, 2013 yılı içerisinde ilçeye bağlı 5 köyde daha bu çalışmaları sürdüreceklerini belirten İlçe Tapu Müdürü Cevdet Arslan, bu köylerin Bademli, Bircemal, Gürüz, Karataş ve Sarıbalta olduğnu kaydetti. 2013 yılı içerisinde yapılacak çalışmalarla birlikte kadastrosu tamamlanan köy sayısının 72'e çıkacağını belirten Arslan, kadastro çalışmasının tamamlanmasıyla köylerdeki arazi anlaşmazlığı gibi sorunların ortadan kalkacağını ifade etti. Arslan, 2013 yılı içerisinde Bademli, Bircemal, Gürüz, Karataş ve Sarıbalta köylerinde yapılacak kadastro çalışmaları sırasında köy muhtarlarına büyük görev düştüğünü belirterek, her köyün köy meclisi tarafından seçeceği 6 kişilik bilir kişi heyeti ile görevli memurların birlikte çalışacaklarını, özellikle köy muhtarlarının ve köylü vatandaşların görevli memurlara yardımcı olmalarını istedi.
(HG-AKK-Y)

02.02.2013 11:07:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT