1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cemevinde Semah Gösterisi

Cemevinde Semah Gösterisi

Cemevinde Semah Gösterisi
A+A-

Diyarbakır'da düzenlenen 1. Alevi Konferansı, Alevi dernekleri temsilcileri, BDP'li vekiller ve çok sayıda kişinin katıldığı cem töreniyle son buldu. Diyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi'nin öncü

Diyarbakır'da düzenlenen 1. Alevi Konferansı, Alevi dernekleri temsilcileri, BDP'li vekiller ve çok sayıda kişinin katıldığı cem töreniyle son buldu.
Diyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi'nin öncülüğünde düzenlenen 1. Alevi Konferansı sona erdi. Konferansın ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı Pir Sultan Abdal Cem ve Kültürevi'nde cem töreni düzenlendi. Törene, BDP Milletvekili ve DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Demokratik Alevi Federasyonu, Özgür Demokratik Alevi Derneği, Pir Sultan Abdal Derneği Diyarbakır Şubesi, sivil toplum örgütleri temsilcileri, araştırmacı-yazar Celile Celil ve çok sayıda kişi katıldı. Alevi dedelerinden Hasan Kılavuz ve Hüseyin Gazi Metin'in yönettiği cem töreninde, Ali Sizer'in söylediği Alevi deyişleri eşliğinde Adıyaman'dan gelen semah ekibi semaha durdu. Semah gösterisinin ardından lokma dağıtıldı.
(ÜN-YRT-CC-Y)

04.02.2013 17:37:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT