1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çelebibağı Belediyesi su sıkıntısına çözüm arıyor

Çelebibağı Belediyesi su sıkıntısına çözüm arıyor

Çelebibağı Belediyesi su sıkıntısına çözüm arıyor
A+A-

Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı Belde Belediyesi, beldede yaşanan su sıkıntına çözüm getirmek üzere, yeni bir su kuyusu için sondaj çalışması başlattı.


Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kontrolsüz su kullanılması sonucu Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı beldesinin bazı kesimlerinde yaşanan su sıkıntısına karşı BDP'li belediye çözüm üretmeye devam ediyor. Soruna çözüm getirmek için belediyenin bu güne kadar yaptırdığı 6 su sondaj kuyusuna rağmen sıkıntının devam etmesi üzerine belediye, yeni bir sontaj kuyusu açmak için sondaj çalışması başlattı. İnönü Mahallesi'nde başlatılan çalışmaların sonuçlandırılması halinde, kuyudan saatte 80 ton su çıkarılması planlanıyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte belde sakinlerinin içme suyunu bahçe sulamasında kullandıkları için su sıkıntısı yaşadıklarını belirten Çelebibağı Belde Belediye Başkanı Nurullah Canpolat, "Fuzuli tüketilen o sularda bütün belde halkının hakkı var. Bazı yurttaşlarımız içme suyunu bahçelerinde kullanırken, beldemizin birçok insanı su sıkıntısı yaşıyor. Mübarek Ramazan ayındayız. Komşumuzun hakkını lütfen fuzuli kullanmayın" diyerek belde sakinlerini duyarlı olmaya çağırdı. DİHA

A+A-

HABERE YORUM KAT