1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cbü İle Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol

Cbü İle Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol

Cbü İle Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol
A+A-

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Psikoteknik ve Psikomotor Ölçme Değerlendirme Ünitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Celal Bayar Üniversitesi Psikoteknik ve Psikomotor Ölçm

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Psikoteknik ve Psikomotor Ölçme Değerlendirme Ünitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Celal Bayar Üniversitesi Psikoteknik ve Psikomotor Ölçme Değerlendirme Ünitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Halil Kale Fen Lisesi öğrencilerinin sürekli dikkat, tepki hızı ve kalitesi, muhakeme gibi mesleki yetenek, zihinsel beceri ve kişilik yapılarının bilgisayar destekli Viyana Test Sistemi ile ölçülmesi konusunda protokol imzalandı. Protokol imza törenine Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, CBÜ Psikoteknik ve Psikomotor Ölçme ve Değerlendirme Ünitesi Müdürü ve CBÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Necip Kutlu ve Halil Kale Fen Lisesi Müdürü Tahsin Bozkurt katıldı. Yapılacak testler sonucunda, öğrencilerin gelecekte alacakları eğitim hakkında öngörü oluşturmak; bireylerin kişiliği, zihinsel psikomotor ve algısal yeteneklerinin analizi sonuçlarını standartlaştırarak, sayısal olarak ölçmeye yönelik değerlendirmeler yapmak hedefleniyor.
(AY-ÖND-Y)

09.01.2013 16:55:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT