1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çayırova'da Üstgeçit Çalışmaları Sürüyor

Çayırova'da Üstgeçit Çalışmaları Sürüyor

Çayırovada Üstgeçit Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Çayırova Belediyesi'nin girişimleri sonucu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce ihaleye çıkılarak inşaat çalışmalarına başlanan üst geçit projesi tüm hızıyla devam ediyor. Çayırova ilçesinin önemli bi

Çayırova Belediyesi'nin girişimleri sonucu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce ihaleye çıkılarak inşaat çalışmalarına başlanan üst geçit projesi tüm hızıyla devam ediyor.
Çayırova ilçesinin önemli bir giriş noktası olan ve D-100 karayolu üzerinde bulunan yaya üst geçidinde çalışmalar sürüyor. 70 metre uzunluğunda, iki inişli ve iki çıkışlı yürüyen merdiveni ve 3 panoramik asansörü bulunan projenin taşıyıcı kolonlarının yanı sıra demir direklerinin de dikim işlemleri büyük bir hızla ilerliyor. Titizlikle sürdürülen çalışma çerçevesinde ulaşımı aksatmamak için gerekli tedbirleri alan ekipler üstgeçit projesinin kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çalışma programı sergiliyor. Tamamlanması ile birlikte mevcut eski köprünün kaldırma işlemlerine başlayacak olan ekipler, yeni köprüde çalışmaları büyük bir ölçüde tamamlarken, merdivenlerin ve panoramik asansörlerin montajını önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek. Hava şartlarında el verdiği ölçüde çalışmalarını sürdüren ekipler, hava durumuna göre çalışmalarını yoğunlaştırarak kısa sürede köprünün tamamlanmasını sağlayacak.
(MA-MA)

10.12.2012 11:59:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT