1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çayeli Bakır İşletmeleri, Rize'deki Basın Mensuplarına Bir Yemek Verdi

Çayeli Bakır İşletmeleri, Rize'deki Basın Mensuplarına Bir Yemek Verdi

Çayeli Bakır İşletmeleri, Rizedeki Basın Mensuplarına Bir Yemek Verdi
A+A-

Çayeli Bakır İşletmeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Rize'deki basın mensuplarına bir yemek verdi. Çayeli Grand Çavuşoğlu Otel'de düzenlenen yemeğe ÇBİ Genel Müdürü Ian Anderson, Dış

Çayeli Bakır İşletmeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Rize'deki basın mensuplarına bir yemek verdi.
Çayeli Grand Çavuşoğlu Otel'de düzenlenen yemeğe ÇBİ Genel Müdürü Ian Anderson, Dış İlişkiler Müdürü Ercan Balcı, Çevre Müdürü Mehmet Eğriboyunoğlu ve Rize'de yerel ve bölgesel basında çalışan ve ulusal haber ajanslarının temsilcilerinden oluşan basın mensupları katıldı. Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Ian Anderson yemekte yaptığı konuşmada, "İyi işleyen doğru bir işleyen medya sağlıklı bir toplumun olmazsa olmazıdır. Sağlıklı işleyen bir basın sağlıklı bir demokrasinin de aynı zamanda göstergesidir. Günümüzde dördüncü kuvvet olarak bulunan medya her geçen gün önemini artırarak devam etmektedir. Başbakanımız 2023 için çok güçlü hedefler koymuş durumda. Eğer Türkiye Dünya ekonomileri arasında güçlü bir yer edinecekse önümüzdeki yıllarda ben eminim ki iyi işleyen bir medya bu süreçte ciddi bir katkı sağlayacaktır. Gazetecilik mesleği son derece onur duyulacak iyi bir ve bir o kadar da zor bir meslektir.Siz gazetecilerin gece gündüz ne kadar zor koşullar altında görev yaptığınızı gayet iyi biliyorum. Esasında sizin işiniz de biz madenciler gibi son derece zor bir iş. Sizlerde gece gündüz çalıştığınız için. Türkiye'de bulunduğum süre içerisinde kendimin de şahit olduğum üzere siz basın mensupları 24 saat sürekli olarak iyi haberler, iyi hikayeler çıkarmak için büyük çaba sarf ediyorsunuz. Ulusal medya denince kamuoyunun aklına hep ulusal medya gelir. Fakat esasında biliyoruz ki bu güzel haberleri iyi hikayeleri çıkaranlar esasında yerel basın mensuplarıdır aynı zamanda. Sadece ulusal basın mensupları değildir. Bu vesile ile sizlerin huzurunda şuan aramızda olmayan vefat eden basın mensuplarını yad etmek istiyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Davetimize katılarak bizleri onurlandıran arkadaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
Çalışan Gazeteciler Günü yemeğinde ÇBİ yönetimi ile bir araya gelen basın mensupları, kendi meslektaşlarıyla samimi bir ortamda sohbet etti. Daha sonra düzenlenen yemeğe katılan basın mensupları ile birlikte ÇBİ Yönetimi birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
(SB-ÖS-Y)

10.01.2013 08:16:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT